statystykilgdzag

Lechia pokonuje Zagłębie po dwóch golach w końcówce spotkania

Lechia Gdańsk pokonała 2:1 Zagłębie Lubin w trzecim sobotnim meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze przez większość spotkania przegrywali po bramce z rzutu karnego Starzyńskiego, natomiast dwie bramki w końcówce meczu dla Lechii zdobył Terrazzino.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości, ponieważ już w 6. minucie meczu dla Zagłębia został podyktowany rzut karny po faulu Durmusa na Zivecu. Do jedenastki podszedł Starzyński i wyprowadził gości na prowadzenie. Pierwsze minuty należały do gości, podopieczni trenera Żurawia próbowali podwyższyć prowadzenie, ale nie udało im się tego uczynić. Pierwsze dwadzieścia minut to zdecydowana przewaga Zagłębia, ale później gra Lechii zaczęła wyglądać coraz lepiej. Mimo kilku okazji z obu stron wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie i piłkarze schodzili na przerwę przy wyniku 1:0 dla Zagłębia. W 54. minucie doszło do zmiany, która jak później się okazało była kluczowa dla przebiegu tego spotkania, Zwolińskiego zmienił Terrazzino. Zagłębie miało klika dobrych okazji na podwyższenie wyniku, ale nie zdołali ich wykorzystać, co później się zemściło. Ostatnie dwadzieścia minut spotkania to dominacja Lechii. Gospodarze dopięli swego w 84. minucie, a bramkę zdobył wprowadzony w drugiej połowie Terrazzino. Włoch uderzył z pierwszej piłki po podaniu z prawej strony boiska Żukowskiego. Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami to w ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa Lechii zdobył ponownie Terrazzino. Włoch dostał tym razem podanie z lewej strony boiska, które precyzyjnym strzałem zamienił na gola. W następnej kolejce po przerwie reprezentacyjnej Lechia zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec, natomiast Zagłębie podejmie przed własną publicznością Radomiaka Radom.