Lech, gol

Lech pozyska Portugalczyka?! Wyda znowu miliony euro?

Lech Poznań zamierza wzmocnić zespół przed walką o europejskie puchary. Jak informuje Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, przy Bułgarskiej powinien niedługo stawić się Afonso Sousa.

Pierwsze informacje o tym, że pomocnik znalazł się na celowniku Kolejorza, pojawiły się ponad miesiąc temu. Portugalskie media twierdziły, że może on kosztować nawet kilka milionów euro. Nowe wieści w tej sprawie przekazał teraz Piotr Koźmiński. Jego zdaniem transakcja jest już bardzo bliska finalizacji. Wszystko wskazuje na to, że pomocnik trafi do Polski.

22-latek grał do tej pory w Belenenses, które spadło z najwyższej klasy rozgrywkowej. Miał podobno oferty z Portugalii i Hiszpanii, ale przekonała go możliwość gry w europejskich pucharach. Obecnie finalizowane są rozmowy z Portugalczykami. Cena za zawodnika ma wynieść mniej niż milion euro. On sam jest już w pełni zdecydowany na grę w Lechu. Środkowy pomocnik w sezonie 2021/2022 zaliczył 33 spotkania w barwach Belenenses. W tym czasie zdobył trzy bramki i dołożył do tego dwie asysty. „Transfermarkt” wycenia go na 2,5 miliona euro.

źródło: WP Sportowe Fakty