europ

Lech melduje się w kolejnej rundzie Eliminacji LE, dublet Ishaka

Lech pokonał Valmierę 3:0 i awansował do 2 rundy eliminacji Ligi Europy. Bramki dla gospodarzy strzelali: dwie Ishak i jedną Szymczak.

Vice-mistrzowie Polski długo męczyli się z dobrze zorganizowaną w obronie Valmierą i mimo tego, że piłkarsko wyglądali lepiej, a gra była toczona głównie na połowie gości to wynik aż do 59.minuty był bezbramkowy. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy zza pola karnego uderzał Moder i rykoszet po tym strzale zmylił bramkarza gości, piłka odbiła się od słupka i z najbliższej odległości futbolówkę do bramki skierował Ishak, dla którego była to druga bramka dla Lecha( pierwszą strzelił z Zagłębiem Lubin w 1.kolejce Ekstraklasy). Po tej bramce Lechowi zaczęło się grac trochę łatwiej i w 78.minucie było już 2:0. Tiba odebrał piłkę rywalowi, podał do Ishaka, który pewnym strzałem przy słupku podwyższył wynik meczu. Valmiera nie stwarzała żadnego większego zagrożenia pod bramką Lecha więc było wiadome, że druga bramka już rozstrzygnęła sprawę awansu. W koncówce spotkania bohatera tego spotkania, czyli Ishaka zmienił jeszcze Szymczak, który w końcówce meczu strzelił trzeciego gola dla Lecha i mecz zakończył się wynikiem 3:0. Lech obok Piasta awansował do drugiej rundy Eliminacji Ligi Europy. Losowanie kolejnej rundy eliminacji odbędzie się 31 sierpnia.