Który zespół opuści po dzisiejszym meczu strefę spadkową?

W ostatnim sobotnim spotkaniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zmierzy się przed własną publicznością z Arką Gdynia. Będzie to pojedynek dwóch drużyn znajdujących się w strefie spadkowej. Wisła z dorobkiem 11 punków zajmuje 14 miejsce, natomiast Arka z 10 punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

” Biała Gwiazda ” w poprzedniej kolejce przegrała z Rakowem Częstochowa 0:1. Gra obronna podopiecznych Macieja Stolarczyka wyglądała lepiej, natomiast jeśli chodzi o grę ofensywną to było bardzo źle, bo Wisła nie stworzyła sobie w tym meczu żadnej dobrej sytuacji na strzelenie gola. Wiślacy mogą mówić o pechu, bo nie dość, że już przed meczem było wiadomo, że nie mogą wystąpić wszyscy podstawowi zawodnicy Wisły, to w dodatki ma rozgrzewce kontuzji doznał Vullnet Basha, a w trakcie spotkania z kontuzją boisko opuścił Michał Mak. Sytuacja kadrowa przed meczem z Arką może napawać jednak dużym optymizmem sympatyków „Białej Gwiazdy”, ponieważ Maciej Stolarczyk nie będzie mógł skorzystać tylko z kontuzjowanego Emanuela Kumaha, ale on nie jest pierwszym wyborem trenera Wisły. W tygodniu z zespołem trenował Jakub Błaszczykowski i wydaje się, że w meczu z Arką przynajmniej z kilkanaście minut może zagrać.

Goście przystępują  do spotkania z Wisłą po porażce 0:1 w poprzedniej kolejce z Legią. Arka musiała jednak w tym spotkaniu grać przez większość czasu w 10 po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Garcia. Zespół z Gdynii nie wygrał od 5 ligowych spotkań. W grze Arki są przebłyski jak np. w meczu Derbowym z Lechią gdzie przy wyniku 0:2 dla Gdańszczan, Arka potrafiła odmienić losy meczu i doprowadzić do remisu. W meczu z Wisłą  oprócz pauzującego za czerwona kartkę Garcii nie zagrają Budziński, Deja, Helstrup, Kopczyński, Marić, Semanes i Serarens, którzy są kontuzjowani.

Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka.