Kolejna porażka reprezentacji Brzęczka

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli, mimo że oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji. Najlepszą dla Polski miał Mateusz Klich, ale jego strzał z bliskiej odległości przeleciał nad bramką.

Po zmianie stron bramkę zdobyli nasi rywale. Jan Bednarek nie upilnował Schicka, ale jego strzał zdołał obronić Skorupski. Jednak wobec dobitki Jankto był już bezradny. Czesi mogli podwyższyć wynik kilka minut później, ale po strzele Gebre Selassie futbolówkę z linii bramkowej wybił Bednarek. W odpowiedzi strzelali Klich, a następnie Lewandowski z rzutu wolnego, ale Pavlenka popisał się dobrą interwencją i Polacy zanotowali kolejną porażkę.

Kolejny mecz zespół trenera Jerzego Brzęczka zagra 20 listopada w Porto z Portugalią. Będzie to ostatni mecz w ramach tegorocznej edycji Ligi Narodów.