stmplo

Kolejkę rozpoczynamy w Mielcu

W pierwszym meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec podejmie przed własną publicznością Wisłę Płock. Będzie to pojedynek 10 z 7 zespołem ligowej tabeli. 

Stal skazywana przez wielu ekspertów na jednego z głównych kandydatów do spadku w tym sezonie jak do tej pory pozytywnie zaskakuje. Podopieczni trenera Majewskiego z dorobkiem 21 pkt zajmują 10 miejsce w ligowej tabeli i mają 9 punktów przewagi nad strefą spadkową. Po przyjściu do Stali Fabiana Piaseckiego wydaje się, że został rozwiązany największy problem drużyny z Mielca w ostatnim czasie czyli brak skutecznego napastnika. Piasecki zdobył na razie 4 bramki i dołożył 3 asysty co nie jest wynikiem wybitnym, ale całkiem przyzwoitym. W świetnej formie znajduje się Mateusz Mak, który jest najlepszym strzelcem zespołu. Skrzydłowy Stali ma na koncie 6 goli i 3 asysty. W meczu z Wisłą Płock trener Majewski nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Budzińskiego, Domańskiego i Kościelnego oraz pauzującego za żółte kartki Gettingera.

Wisła Płock także jest jak dotąd pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu. Podopieczni trenera Bartoszka zajmują 7 miejsce w ligowej tabeli. Płoczczanie notują świetne wyniki w meczach u siebie, natomiast słabe na wyjeździe, udało się ten trend odwrócić dwie kolejki temu kiedy Płoczczanie wygrali pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie ligowym pokonując Wartę 2:1, w której debiutował nowy trener. Trener Bartoszek w spotkaniu ze Stalą nie będzie mógł skorzystać z pauzujących za żółte kartki Rzeźniczaka i Szwocha.

Początek spotkania o 18. Sędzią meczu będzie Damian Sylwestrzak.