80919KAS0043

Jedenastka i antyjedenastka 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Kolejka pełna hitowych spotkań przyniosła nam spodziewane rezultaty, jednak spotkania w Warszawie, Gdyni czy pomiędzy Jagiellonią i Cracovią przyniosły sporo emocji! Duża ilość bramek w tym ostatnim meczu, emocje w Derbach Trójmiasta, czy też zwrot akcji w Warszawie przyniosły nam kilka nazwisk, które chcieliśmy wyróżnić po tej kolejce.

W końcu dobry występ w barwach ŁKSu Arkadiusz Malarza, kolejny udane zawody młodego gracza Legii Karbownika, a także dwóch obrońców Piasta i Pogoni – Kirkeskova, który zaliczył asystę i Łasickiego, który zatrzymał Zagłębie. Świetne w derbach zagrali Nalepa, który zaliczył gola, a także Haralisn, który dwukrotnie asystował. Gola dołożył Lopes, a po dwa Parzyszek i Klimala, Pospisil raz asystował przy bramce młodego gracza Jagiellonii.

jedenastki

Wyróżnić chcieliśmy młodzieżowca Jagiellonii, gracza kadry U21, Patryka Klimalę, którego dwa gole dał wygraną nad Cracovią. Najlepszym spotkaniem wybraliśmy Derby Trójmiasta gdzie do ostatnich minut ważyły się losy trzech punktów, ostatecznie w 100. minucie spotkania gola na remis zdobył Vejinović i tą bramkę uznaliśmy też golem kolejki.

wyrożnienia

Teraz pora na tych, którzy nie popisali się w tej kolejce. Swoje mecze zawalił Lech dzięki trio Muhar-Satka-Van Der Hart, a także Korona, której to gracze Marquez-Szymusik oraz Żubrowski również się nie popisali. Słabe spotkania zanotowała także dwójka z Cracovii Vestenicky oraz Pestka, czerwoną kartkę otrzymał Udovicić za co został zawieszony na dwa miesiące za atak na sędziego, a także ofensywni gracze – Drzazga i Jankowski.

antyjedenastki