Jedenastka i antyjedenastka 10. kolejki PKO Ekstraklasy

Derby Krakowa, starcie Legii z Lechią czy klasyk w Zabrzu. 10. kolejka przyniosła nam kilka ciekawych spotkań i sporo bramek zwłaszcza w Białymstoku. Kto wyróżnił się tym razem na plus, a kto na minus? Zapraszamy do podsumowania!

Zacznijmy od tych, którzy zawiedli, a wśród nich kilka znanych już nam twarzy z tego zestawienia. Po raz kolejny nie popisali się piłkarze z Łodzi, Srnić zmieniony w przerwie, Grzesik czy Rozwandowicz grający kolejne słabsze spotkanie i do tego Malarz wpuszczający 3 kolejne bramki. Bramkę w bardzo ważnych dla Wisły derbach zawalił Savicević, w tym samym spotkaniu nie popisał się zmieniony po przerwie Wdowiak. Podobna historia spotkała Listkowskiego i Musondę, którzy znowu zawiedli swoich trenerów.

antyjedenastki

Pora na najlepszych z najlepszych w tej kolejce, gości, z których mogą być dumni nie tylko trenerzy, ale i kibice.

Wygraną swoim klubom zapewnili m.in. Hanca w Derbach Krakowa, czy Bohar w meczu z ŁKSem. W defensywie świetne zawody zagrali lechiści -Augustyn i Nalepa, a także Janza z Górnika i Marqez z Korony. Świetnie do zespołu Lecha wprowadził się Kuba Moder i za zachętę umieszczamy go w jedenastce. Kolejnego gola strzelił Brown-Forbes.

jedenastki

Jeśli chodzi o wyróżnienia w tej kolejce, to przede wszystkim trzeba wyróżnić Słoweńca, który od pewnego czasu jest w znakomitej formie – Damjana Bohara, strzelca dwóch goli. Młodzieżowcem nominowaliśmy także na zachętę bardzo aktywnego niemal w każdym meczu, strzelca swojej pierwszej bramki w lidze – Tymka Puchacza. Gol to strzał z dystansu z woleja dający ważną dla Pasów wygraną w Derbach Krakowa, autorstwa Hanki. Meczem kolejki nominowaliśmy strzelaninę w Białymstoku!

wyrożnienia