lech

Info Ekstraklasa – informacje transferowe

Kolejne dni i kolejne ciekawe informacje spływają jeśli chodzi o transfery w Ekstraklasie. Kluby powoli szykują się do zimowego okienka, więc nie będziemy narzekać na nudę. Co wydarzyło się w ostatnich dniach?

Lechia pozyskała Ukraińca!

Ukrainiec Mykoła Musolitin został zawodnikiem Lechii Gdańsk. Podpisał z klubem kontrakt do końca czerwca 2023 roku.

21-letni obrońca ostatnio występował w łotewskim Valmiera FC, w którym rozegrał 17 spotkań w tamtejszej ekstraklasie.

Musolitin w 2019 roku zdobył z reprezentacją Ukrainy mistrzostwo świata do lat 20.

źródło: Lechia Gdańsk

———————————-

Sobolewski odejdzie z Wisły?

Posada Radosława Sobolewskiego jest zagrożona? Piotr Kamieniecki z TVP Sport przypomniał, że tak już było podczas tego sezonu, a po beznadziejnym meczu w Białymstoku wątpliwości wobec trenera Wisły Płock mogą wrócić.

źródło: Twitter/TVP Sport

——————————-

Wdowiak odejdzie z Cracovii?

Mateusz Wdowiak chce wyrwać się z Cracovii i złożył w tym celu wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. 24- latek kilka miesięcy temu przez brak decyzji związany z przedłużeniem kontraktu został przesunięty do rezerw.

źródło: sportowefakty.wp.pl

——————————–

Szwed w Lechu za 650 tys. euro, jest szansa, że Moder zostanie na dłużej?

Jak informuje Sebastian Staszewski z Interii, z Poznania dochodzą głosy, że „na razie wcześniejszy wyjazd Kuby to tylko medialne plotki. Ale faktem jest, że e-mail o skróceniu wypożyczenia może przyjść w każdej chwili”. Mowa tu rzecz jasna o Jakubie Moderze, który może zimą wyjechać na Wyspy Brytyjskie, a Brighton ma czas do 15 grudnia na skrócenie wypożyczenia. Lech chciałby go jednak zostawić u siebie do końca sezonu. Co więcej, ten sam dziennikarz podaje, że Lech, który ma pozyskać szwedzkiego defensywnego pomocnika Jespera Karlstroema najprawdopodobniej sprowadzi go za sumę podobną do tej, którą Kolejorz zapłacił niegdyś za Nicklasa Barkrotha, czyli około 650 tys. euro. Na ten transfer miał nalegać trener poznaniaków Dariusz Żuraw.

Źródło: Twitter

————————————–

Tytoń przejdzie do Rakowa?

Jak wynika z informacji Piotra Koźmińskiego, Przemysław Tytoń, bramkarz amerykańskiego FC Cincinati został zaproponowany Rakowowi Częstochowa. Polakowi umowa w USA kończy się 31 grudnia tego roku.

Źródło: sportowefakty.wp.pl