zapowiedzi3

Hit kolejki w Poznaniu i dwa starcia w dolnej części tabeli

Dziś odbędą się trzy spotkania w ramach 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, na początku odbędzie się starcie będącego w strefie spadkowej Śląska Wrocław z Radomiakiem Radom, następnie Stal Mielec podejmie Koronę Kielce, a na deser sympatyków Ekstraklasy czeka pojedynek Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze.

12:30 Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 

Wrocławianie są w coraz trudniejszej sytuacji, ponieważ podopieczni trenera Magiery przegrali trzy ostatnie spotkania w lidze i z dorobkiem 31 punktów zajmują 16 miejsce w ligowej tabeli tracąc cztery punkty do bezpiecznego miejsca. Jeśli Śląsk chce realnie myśleć o utrzymaniu w lidze to koniecznie musi dziś odnieść zwycięstwo. Trener Magiera na spotkanie z Radomiakiem ma do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Radomiak już w poprzedniej kolejce prowadził nowy trener, którym jest Constantin Galca, który w przeszłości prowadził Espanyol czy Steauę Bukareszt. Zespół z Radomia dobrze zaprezentował się w debiucie nowego trenera i zremisował z faworyzowanym Lechem. Radomiak dalej nie może być pewny utrzymania w lidze, ponieważ nad strefą spadkową ma tylko cztery punkty przewagi. W meczu ze Śląskiem trener Galca nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Leandro i Nascimento.

15:00 Stal Mielec – Korona Kielce 

Spotkanie dwóch zespołów walczących o utrzymanie. Obie drużyny mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Wydaje się, że mecz będzie wyglądał w taki sposób, że obu zespołom będzie zależeć żeby przede wszystkim nie przegrać tego meczu niż za wszelką cenę wygrać, wydaje się że wynik remisowy jest bardzo prawdopodobny w tym spotkaniu. Gospodarze podejdą do tego spotkania osłabieni, ponieważ kontuzjowani są Barauskas, Gerbowski i Ratajczyk. Sędzią spotkania będzie Bartosz Frankowski.

17:30 Lech Poznań – Górnik Zabrze

Jest to niewątpliwie hit tej kolejki. Lech, który tak dobrze reprezentował nasz kraj w europejskich pucharach w tym sezonie podejmie wielokrotnego mistrza Polski- Górnika Zabrze. Mimo, że oba zespoły dzieli w tabeli bardzo dużo punktów, a goście cały czas nie mogą być pewni utrzymania to wydaje się, że Lecha czeka dziś ciężkie zadanie. W pierwszym starciu pomiędzy tymi zespołami w tym sezonie wygrał zespół z Poznania 2:1. Sędzią spotkania będzie Damian Sylwestrzak.