GORPOG

Górnik o wyjście z dołka, a Pogoń o przedłużenie serii

W ostatnim piątkowym spotkaniu, w ramach 11 kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie u siebie na stadionie im. Ernesta Pohla Pogoń Szczecin. Spotkanie śmiało można określić meczem na wysokim poziomie, gdyż zmierzą się aktualnie 3 z 5 drużyną, ale warto nadmienić, iż Portowcy mają dwa mecze mniej. Spotkanie w Zabrzu rozpocznie się o 20:30, a sędzią głównym spotkania będzie Damian Sylwestrzak.

Przechodząc do drużyny gospodarzy, w ostatnich 6 meczach zabrzanie zainkasowali ledwie 5 punktów, co biorąc pod uwagę początek sezonu zwiastuje zadyszkę formy. Czy w piątkowym spotkaniu trener Brosz znajdzie skuteczną receptę na lepszą formę swoich podopiecznych? Wszystko wyjdzie w trakcie meczu, a w starciach tych dwóch drużyn często padają remisy i rodzi się pytanie jaki przebieg będzie miało to starcie? Górnik będzie się starał zdominować i stłamsić Portowców, wyrywając im atuty z rękawa, a tym atutem jest dobra gra w obronie i wykorzystywanie nadarzających się okazji. Będzie ciekawie!

Drużyna Kosty Runjaicia mimo, że momentami nie zachwyca, to gra skutecznie łapie punkty i to sprawia, że są na dobrym 5 miejscu, tracąc mało punktów do podium.  Goście posiadają najskuteczniejszą obronę w całej lidze. W tym sezonie stracili ledwo pięć bramek, a druga najlepsza formacja obronna Legii straciła tych bramek dziewięć, te liczby robią wrażenie. Pogoń przyjeżdża na niewygodny dla siebie teren. Ostatni raz wygrała w Zabrzu , uwaga 11 lat temu ! Warto dodać, że to spotkanie miało miejsce wtedy na szczeblu niżej, w 1 lidze.Pogoń nie będzie mogła skorzystać z usług swojego etatowego obrońcy  Konstantinosa Triantafyllopoulosa, mówi się, że w obronie zastąpi go Maciej Żurawski. .Liczby nie grają, tylko piłkarze, a wszystko jak zwykle zweryfikuje boisko.