statystykiwisla

Festiwal pięknych goli zza pola karnego w Krakowie

Wisła Kraków przegrała przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 2:3 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy. Ozdobą meczu były piękne trafienia zza pola karnego Vullneta Bashy i Radosława Majewskiego.

Już w 8.minucie goście mogli wyjść na prowadzenie. Potężny strzał z dalekiej odległości z rzutu wolnego oddał Kozul , ale piłka trafiła w poprzeczkę. Co nie udało się w 8.minucie dokonało się w 22, dobrym dryblingiem popisał się Drygas, piłkę przejął Majewski i potężnym strzałem pokonał Mateusza Lisa. W 31.minucie kontrowersyjnego karnego dla Pogoni po konsultacji z VAR podyktował Szymon Marciniak. Zdaniem sędziego z Płocka Maciej Sadlok faulował w polu karnym Adama Buksę. Do jedenastki podszedł Drygas i pewnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie gości. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Wisła  mocno weszła w druga połowę widać było, że próbowała zmienić wynik, ale stratę w środku pola zanotował Plewka, Drygas podał do Guarrotxeny, który mocnym strzałem przy słupku strzelił 3 bramkę dla Pogoni. W 60.minucie trener Maciej Stolarczyk zdecydował się na potrójną zmianę. Zszedł Kolar, Palcić, Plewka, a zastąpili ich Drzazga, Burliga i debiutujący w barwach Wisły Savicević. Po wejściu szczególnie tego ostatniego widać było zmianę gry „Białej Gwiazdy”. Nowy nabytek gospodarzy często próbował wykonywać niekonwencjonalne podania, przyśpieszać grę, dał na pewno wiele więcej Wiśle przez 30 minut niż Plewka przez 60. W 82. minucie podopieczni Macieja Stolarczyka mogli zdobyć bramkę, Uderzał Wasilewski z pola karnego, ale nie trafił w bramkę. Kilka minut później Kozulj mógł strzelić 4 bramkę dla Pogoni. Pomocnik Szczecinian uderzył z pola karnego w poprzeczkę. W 87. minucie gospodarze strzelili pierwszą bramkę. Piękny strzał zza pola karnego w okienko oddał Vullnet Basha. Wisła ruszyła po tej bramce do ataku. Już dwie minuty później było 2:3. Autorem bramki również Basha tym razem zza pola karnego z pierwszej piłki. Wiślacy próbowali doprowadzić do remisu, ale brakowało trochę szczęścia w polu karnym lub lepszej decyzji. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni 3:2. W następnej kolejce Wisła zagra na wyjeździe z Koroną, natomiast Pogoń u siebie z Zagłębiem Lubin.