Missing image

Fantastyczny comeback Medyka!

Medyk Konin w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Mistrzów pokonał 4-3  AFC Brescia Femminile.

Gospodynie tego spotkania przegrywały do 70 minuty aż 1:3.  Nie mające już nic do stracenia zawodniczki z Konina rzuciły się na rywalki i w ciągu 8 minut zdobyły 3 bramki. Dzięki temu wynik końcowy na tablicy wynosił 4:3 dla Polek. Dwie bramki dla Medyku strzeliła Liliana Kostowa.  Rewanż odbędzie się 13 października o godzinie 20:30.

Medyk Konin 4-3 ACF Brescia Femminile
Lilana Kostowa 29, 83, Aleksandra Sikora 76, Anna Gawrońska 79 – Barbara Bonansea 18, Valentina Cernoia 36, Daniela Sabatino 70

Medyk: 48. Anna Szymańska – 5. Aleksandra Sikora, 14. Dagmara Grad (68, 6. Agata Guściora), 7. Radosława Sławczewa, 18. Maria Ficzay, 4. Paulina Dudek – 23. Patrycja Balcerzak, 10. Natalia Pakulska, 17. Katarzyna Daleszczyk – 9. Anna Gawrońska, 21. Lilana Kostowa.

Brescia: 1. Chiara Marchitelli – 23. Cecilia Salvai, 13. Sara Gama, 21. Raffaella Manieri – 16. Silvia Fuselli, 24. Elisa Mele (74, 5. Chiara Eusebio), 8. Martina Rosucci, 7. Valentina Cernoia, 11. Barbara Bonansea – 10. Cristiana Girelli (79, 17. Stefania Tarenzi), 9. Daniela Sabatino.

żółte kartki: Grad – Salvai, Eusebio.

sędziowała: Petra Chudá (Słowacja).