Lechia Cracovia

Emocjonujące starcie w Gdańsku

Sobotnie spotkanie Lechii z Cracovią zapowiada się bardzo interesująco. Gdańska drużyna z całą pewnością będzie chciała podtrzymać passę zwycięstw, a Pasy pod wodzą trenera Probierza zrobią wszystko by zacząć marsz w górę tabeli. W sobotę po raz kolejny zostanie zastosowana technologia VAR.

W 1. kolejce Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk pewnie pokonała Wisłę Płock 2:0. Bramki strzelili Marco Paixao oraz Mateusz Matras. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że podopieczni Piotra Nowaka wykorzystali słabą dyspozycję rywala, który na dodatek od 56. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce Dominika Furmana.

Zagraliśmy dobry mecz w Płocku. Było kilka momentów, które analizowaliśmy z zespołem, jak choćby beztroską grę po czerwonej kartce dla Dominika Furmana. Tak już bywało wcześniej na wyjazdach, że prowadząc wychodziliśmy siedmioma, ośmioma zawodnikami do przodu i zostawialiśmy miejsce z tyłu. – powiedział Nowak.

Cracovia w zeszłej kolejce zremisowała na swoim boisku z miejscowym Piastem 1:1. Wynik na pewno nie cieszy krewkiego szkoleniowca Pasów, ale trzeba zauważyć, że to gliwicki zespół był bliżej zainkasowania trzech punktów. W 76. minucie Konstantin Vassiljev nie wykorzystał bowiem rzutu karnego, przenosząc piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Adama Wilka.

Zaczęliśmy bardzo dobrze, otworzyliśmy wynik. Przestrzegałem zawodników, by nie stracić gola od razu po strzeleniu i to się potwierdziło. Szkoda, bo nie doprowadziliśmy do momentu, w którym Piast musiałby się otworzyć. Parę akcji przeprowadziliśmy bardzo dobrych. Było widać brak ogrania po niektórych zawodnikach. Z punktu trzeba być zadowolonym, zwłaszcza po rzucie karnym dla Piasta. Trzeba włożyć jeszcze dużo pracy. – podsumował spotkanie Michał Probierz.

Warto nadmienić, że w tym spotkaniu po raz kolejny zostanie użyty system VAR. W pierwszej kolejce nie udało się go wykorzystać podczas meczu Korony z Zagłębiem.

Lechia Gdańsk – Cracovia (sobota, godz. 18:00)

Sędzia: Szymon Marciniak