zapowiedzi

Dwa ważne starcia w dolnej części tabeli i ciekawie zapowiadające się spotkanie Widzewa z Piastem

Dziś kibiców PKO BP Ekstraklasy czekają trzy spotkania w ramach 29. kolejki naszej ligi. Odbędą się dwa ważne spotkania w kontekście walki o utrzymanie pomiędzy Koroną a Zagłębiem, a także Górnikiem i Śląskiem. Pomiędzy tymi spotkaniami odbędzie się mecz Widzewa z Piastem.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 12:30 

Niedzielę z Ekstraklasą rozpoczniemy w Kielcach gdzie Korona zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Oba zespoły zajmują odpowiednio 12 i 15 miejsce w ligowej tabeli. Gospodarze tego spotkania na pewno są mocno podbudowani „wyrwanym” w ostatnich minutach zwycięstwie z Jagiellonią Białystok 2:1, należy przypomnieć, że beniaminek do 79 minuty tamto spotkanie przegrywał. Mimo tego, że Korona zajmuje 12 miejsce to od będącego aktualnie w strefie spadkowej Śląska dzieli ten zespół zaledwie trzy punkty. W Lubinie jest coraz bardziej nerwowo, Zagłębie zajmuje aktualnie ostatnie miejsce dające utrzymanie i to zespół z Lubina jest pod większą presją w spotkaniu z Koroną niż zespół z Kielc.  Zagłębie czeka na zwycięstwo od 6 marca. W ostatnich trzech meczach podopieczni trenera Fornalika nie zdołali zdobyć choćby gola. W meczu z Zagłębiem do dyspozycji trenera Korony są wszyscy zawodnicy, natomiast w zespole z Lubina nie zagrają kontuzjowani Bartolewski i Kurminowski.

Widzew Łódź- Piast Gliwice 15:00

Oba zespoły zajmują aktualnie miejsce w górnej części tabeli, a różnica jaka ich dzieli to jeden punkt. Oba zespoły są jednak ostatnio w zupełnie innej formie, bowiem podopieczni trenera Niedźwiedzia w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie cztery punkty, natomiast podopieczni trenera Vukovicia, aż trzynaście. Widzew, który miał nawet powalczyć o puchary na wiosnę zawodzi. Troszkę przypomina to sytuację Radomiaka z poprzedniego sezonu, kiedy zespół z Radomia miał świetną jesień i zdecydowanie gorszą wiosnę. Piast natomiast od kiedy do klubu przyszedł trener Vuković punktuje świetnie i nie tylko zespół z Gliwic zapewnił sobie utrzymanie, ale jest w stanie spokojnie zająć miejsce w górnej części tabeli. W szeregach Widzewa zabraknie kontuzjowanego Żyry, a pod znakiem zapytania stoi występ Nunesa, natomiast w drużynie Piasta zabraknie kontuzjowanego Huka, Kostadinova i Kądziora, pod znakiem zapytania stoi występ Reinera.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 17:30

Oba zespoły najprawdopodobniej do ostatnich kolejek będą walczyć o utrzymanie. Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują 14 miejsce, natomiast goście znajdują się w strefie spadkowej plasując się na 16 pozycji. Oba zespoły w tabeli dzieli zaledwie punkt.  Zabrzanie pokonali w poprzedniej kolejce na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:0 notując bardzo ważne zwycięstwo w dodatku z rywalem w walce o utrzymanie, przed podopiecznymi trenera Urbana wciąż jednak daleka droga do utrzymania. Zarząd Śląska po porażce z Wartą stracił cierpliwość do trenera Djurdjevicia i Serb pożegnał się z posadą trenera Śląska. Wrocławianie w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty. Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak