SOSWIS

Czy Wisła Kraków potwierdzi efektowną grę i dobrą formę z ostatnich meczów?

Zagłębie Sosnowiec w środowym meczu 28.kolejki Lotto Ekstraklasy podejmie przed własną publicznością Wisłę Kraków. Będzie to spotkanie zespołu walczącego o utrzymanie z drużyną walczącą o grę w grupie mistrzowskiej po fazie zasadniczej.

Gospodarze w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe zespół Miedzi Legnica 2:0 po bramkach Giorgiego Gabedawy i Mateusza Możdżenia. Zwycięstwo w Legnicy pozwoliło Zagłębiu na zbliżenie się na 5 punktów do miejsca pozwalającego się utrzymać . Zespół z Sosnowca to jedyny zespół Lotto Ekstraklasy, który jak dotąd w tym sezonie stracił ponad 50 bramek, a biorąc pod uwagę, że Wisła w ostatnich 3 meczach zdobyła 13 bramek, to jeśli beniaminek z Sosnowca chce osiągnąć dobry rezultat to musi zagrać solidnie z tyłu. W meczu z Wisłą Valdas Ivanauskas nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Bartłomieja Babiarza i Olafa Nowaka, wraca natomiast po zawieszeniu na 4 mecze najskuteczniejszy strzelec Zagłębia, czyli Vamara Sanogo.

Wisła Kraków przystępuje do spotkania z Zagłębiem Sosnowiec po świetnym meczu z Legią Warszawa wygranym 4:0. Zwycięstwo to było 3 z rzędu zainkasowaniem kompletu punktów i pierwszym od meczu ze Śląskiem Wrocław czystym kontem. W spotkaniu z Legią ” Biała Gwiazda” pokazała bardzo solidną grę w obronie i to do czego nas przyzwyczaiła w dwóch poprzednich meczach, czyli  dużą skuteczność. Niedzielne zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Macieja Stolarczyka na awans do pierwszej 8 tabeli. W przypadku zdobycia trzech punktów Wisła zrobi bardzo duży krok w kontekście zostania w niej do końca rundy zasadniczej. Trener Maciej Stolarczyk w meczu z Zagłębiem Sosnowiec nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Michała Buchalika i Jakuba Bartosza.

Mecz rozpocznie się o 20:30, a sędzią spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.