db888238dc912

Czy Wisła będzie w stanie zatrzymać rozpędzonego Lecha?

W piątkowy wieczór główną areną, na którą będą skierowane oczy całej piłkarskiej Polski stanie się obiekt przy Reymonta. Biała Gwiazda, która na własnym stadionie jest niepokonana od 217 dni będzie starała się urwać punkty Lechowi Poznań – najlepszej drużynie w rundzie wiosennej.

Zespołem, który jako ostatni był w stanie wywieźć komplet punktów z Reymonta był Śląsk Wrocław w sierpniu minionego roku. Aż osiem z dziesięciu późniejszych spotkań na własnym stadionie zakończyło się zwycięstwami Białej Gwiazdy. Za to Lech jest bez wątpienia najlepszą drużyną w 2017 roku. W sześciu rozegranych po przerwie zimowej spotkaniach podopieczni Nenada Bjelicy zdobyli aż 16 z 18 możliwych punktów i dzięki temu są jedyną ekipą LOTTO Ekstraklasy, która wiosną nie poznała jeszcze smaku porażki.

Wisła Kraków – Lech Poznań w liczbach:

30 – tego właśnie dnia w listopadzie zeszłego roku Wisła przegrała u siebie po raz ostatni w meczach o stawkę. W tamtym czasie lepszy okazał się zespół Lecha Poznań, który ograł Białą Gwiazdę 4:2 i wywalczył sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

1 – tylko tyle goli w 2017 roku stracił Kolejorz. Jedynym graczem, który był w stanie pokonać Matúša Putnocký’ego jest wciąż Rafał Siemaszko z zespołu Arki Gdynia. Efektem takiego stanu rzeczy jest bardzo dobra forma krytykowanego w trakcie przerwy zimowej Macieja Wilusza, a także transfer w dziesiątkę jakim był zakup Wołodymyra Kostewycza.

91 – oznacza minutę, w której do siatki Lecha trafił Paweł Brożek w ostatnim spotkaniu między obiema drużynami. Przed skutecznym napastnikiem Wisły podwójna motywacja. Oprócz tego, że w piątkowym spotkaniu rywalem ekipy z Krakowa będzie Lech to przed Brożkiem wciąż pozostaje szansa dogonienia Kazimierza Kmiecika w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w starciach z Dumą Wielkopolski.

13 i 9 – tyle bramek zanotowali najlepsi strzelcy obu drużyn: Marcin Robak i Rafał Boguski.

1,92 – to średnia liczby goli zdobytych przez zespół Lecha na wyjeździe w tym sezonie.