Kaczmarek

Czy Lechia przybliży się do zajęcia miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach?

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie przed własną publicznością Stal Mielec. Będzie to pojedynek czwartego z dwunastym zespołem ligi.

Lechia Gdańsk w poprzedniej kolejce tylko zremisowała z Zagłębiem Lubin, a Piast pokonał Wartę co spowodowało, że przewaga Lechii nad Piastem w walce o czwarte miejsce stopniała do trzech punktów. Podopieczni trenera Kaczmarka mają w dalszym ciągu wszystko w swoich rękach i zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu znacznie przybliżyłoby Lechię do europejskich pucharów. Lechia bardzo dobrze spisuje się u siebie, ponieważ w 15 rozegranych spotkaniach przed własną publicznością zdobyła 36 punktów, to drugi wynik w lidze. Czy tym razem zespół z Gdańska zaprezentuje się równie dobrze i zgarnie komplet punktów? Przekonamy się wkrótce. W meczu ze Stalą trener Kaczmarek nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Makowskiego.

Zwycięstwo Stali w poprzedniej kolejce z Legią pozwoliło temu zespołowi praktycznie przypieczętować utrzymanie w lidze. Póki jednak matematyka zakłada, że Stal może spaść z ligi to zespół z Mielca musi być czujny, szczególnie że ostatnio poza meczem z Legią Stal spisuje się bardzo słabo. W spotkaniu z Lechią trener Majewski nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Maka.

Początek meczu o 12:30. Sędzią spotkania będzie Paweł Malec. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami padł remis 3:3.