piastm

Czy jedna z rewelacji początku sezonu znów odniesie zwycięstwo?

W ostatnim meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie przed własną publicznością Stal Mielec. Będzie to pojedynek 15 z 3 zespołem ligowej tabeli.

Gospodarze tego spotkania bardzo źle rozpoczęli, Piast w pięciu spotkaniach zgromadził tylko 3 punkty notując serię 4 porażek z rzędu. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Fornalika odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując 1:0 Cracovię po bramce sprowadzonego z powrotem do Gliwic Jorge Felixa. Piast ma taki potencjał w szczególności w ofensywie, że jeden zdobyty gol w pięciu spotkaniach jest wynikiem bardzo niespodziewanym. Zobaczymy czy zwycięstwo w poprzedniej kolejce pozwoli Piastowi wydobyć pełen potencjał. W meczu ze Stalą trener Fornalik nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Huka i Kostadinova.

Stal jest jak dotąd jedną z rewelacji tego sezonu. Podopieczni trenera Majewskiego, którzy byli jednymi z głównych kandydatów do spadku jak dotąd w 5 meczach zgromadzili 1o punktów, co plasuje ten zespół na trzecim miejscu w tabeli. Zespół z Mielca jest na początku tego sezonu bardzo poukładany i tak wysoka zdobycz punktowa jest w pełni zasłużona. W spotkaniu z Piastem trener Majewski nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Ciepieli.

Początek meczu o godzinie 17:30. Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak.