Biała Gwiazda dobrze zaczyna sezon. Pogoń – Wisła 1:2!

Wisła Kraków wygrała w 1. kolejce nowego sezonu z Pogonią Szczecin 2:1. Świetny debiut zaliczył Carlos Lopez, który popisał się fenomenalną bramką z rzutu wolnego, a także asystą przy trafieniu Petara Brleka.

Wisła od początku spotkania nastawiła się na ataki skrzydłami. Raz lewą stroną obrońców Pogoni nękał Patryk Małecki, a raz prawą Rafał Boguski. Gola zdobyła w 17. minucie po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Carlitosa. Nowy nabytek Portowców – Łukasz Załuska w bramce nawet nie drgnął.

Nie minęły trzy minuty, a na tablicy świetlnej było już 2:0. Po raz kolejny dobrą akcją popisał się Lopez, który bardzo skrzętnie wypatrzył dobrze ustawionego Petara Brleka. Temu nie pozostało nic innego poza tym, aby wpakować piłkę do pustej bramki.

Delikatny przełom w grze Pogoni nastąpił wtedy, gdy Wisła oddała inicjatywę. W 32. minucie nowy nabytek Białej Gwiazdy – Fran Velez zagrał w polu karnym piłkę ręką i arbiter spotkania wskazał na jedenastkę. Tę bardzo skutecznie wykorzystał kat Wisły w poprzednim sezonie – Adam Gyurcso i gospodarze złapali kontakt.

W drugą połowę lepiej weszli podopieczni Skorży. Przez niemal 10 minut Wiślacy rozpaczliwie się bronili wybijając piłkę poza obręb własnej szesnastki.

Ostatecznie okazało się, że żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki i mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 2:1. Przy okazji jak potwierdził Kiko Ramirez w pomeczowym wywiadzie – był to jego najlepszy prezent na urodziny, jaki tylko mógł sobie wymarzyć.