zapka

Zapowiedź: Korona Kielce – Cracovia

W pierwszym niedzielnym meczu Lotto Ekstraklasy, do Kielc przyjeżdża Cracovia by zmierzyć się z miejscową Koroną. Mecz odbędzie się o 15:30, a sędzia głównym spotkania jest Szymon Marciniak.

Korona na własnym stadionie jest nie do zatrzymania. Pod batutą trenera Macieja Bartoszka, Koroniarze wygrali wszystkie mecze w Kielcach. Znacznie gorzej drużyna z Kielc radzi sobie na wyjazdach, ale mimo to nadal znajduję się w górnej ósemce Lotto Ekstraklasy, co jest sporym zaskoczeniem, ponieważ przed sezonem Korona była typowana jako pewny kandydat do spadku.  W Kielcach źle jest wspominany ostatni mecz z Cracovią. Gospodarze dzisiejszego starcia przegrali w Krakowie aż 6:0. „Wiemy, jaki był ostatni wynik w Krakowie. Jesteśmy tego świadomi i chcemy tutaj rewanżu. Najważniejsze są trzy punkty i liczę, że pokażemy na boisku, jak żądni ich jesteśmy” – mówi przed starciem z Cracovią obrońca Korony, Bartosz Rymaniak. Trener kieleckiej Korony dodaje „Widać w zawodnikach taką chęć rewanżu. Wczoraj wspominał o tym nawet Ilijan Micanski. Najważniejsze jest jednak wygranie spotkania i będę się cieszył ze zwycięstwa nawet jedną bramką. Musimy przenieść na bok kwestie rewanżu i po prostu wygrać.”

Cracovia po sobotnich meczach Lotto Ekstraklasy zanotowała spadek na 15. pozycję w tabeli. Sytuacja w Krakowie robi się bardzo poważna, dlatego „Pasy” potrzebują zwycięstwa w Kielcach, które pozwoliłoby na powrót na wyższą pozycję. O to może być bardzo trudno, ponieważ Cracovia wygrała w tym sezonie na wyjeździe tylko raz (z Ruchem Chorzów), a Korona w ostatnich 5. meczach u siebie zanotowała… 5. zwycięstw. W Krakowie wciąż wierzą w górną ósemkę Lotto Ekstraklasy – Dopóki są szanse na awans do pierwszej ósemki, będziemy o nią grali. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza sytuacja jest trudna, ale tak w piłce jest, że czasem zdarzają się okresy, kiedy nie idzie – mówi trener „Pasów” Jacek Zieliński. Po czym dodaję Problemem jest zarówno skuteczność, jak i niepotrzebne tracenie bramek. Są elementy, które musimy poprawić i widzimy na każdym treningu, że z dnia na dzień wygląda to coraz lepiej. Musimy przywieźć do Krakowa trzy punkty z Kielc.

 

Korona Kielce i Cracovia zmierzyły się ze sobą 41. razy. Bilans korzystniejszy ma drużyna z województwa Świętokrzyskiego, która wygrała 13. spotkań. „Pasy” wygrywały z Koroną 12. razy, natomiast drużyny dzieliły się punktami w 16. meczach. Bilans bramek wynosi 51:41 dla Cracovii. Mecz transmitować będzie telewizja Canal Plus o godzinie 15:30.