Grosicki

Walka w dole tabeli, czy Ruch przełamie wyjazdową niemoc?!

Przed nami 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Dziś ekstraklasowa karuzela zawita do Grodziska Wielkopolskiego i do Szczecina. Kto wyjdzie zwycięsko z tych rywalizacji? Zapraszamy na krótką zapowiedź.

Warta Poznań – Korona Kielce g.18

Kolejkę otworzymy pojedynkiem dwóch sąsiadujących drużyn. Warta w tabeli plasuje się na czternastym, a Korona na piętnastym miejscu. Dla obydwu zespołów będzie, to arcyważne spotkanie. Warciarze na swoim boisku są najsłabiej punktującą drużyną w lidze. Ostatnio nie wiedzie im się zbyt dobrze. Czy dziś nastąpi przełamanie?! Z Koroną nie przegrali ani razu od momentu ich powrotu do Ekstraklasy i dziś każdy z zielonej części Poznania korzystny wynik brałby w ciemno. Swoje niestety ma do powiedzenia Korona, która po nienajlepszym starcie w bieżący rok w końcu odniosła zwycięstwo. Ostatnio pokonali skromnie Stal. Czy dziś pójdą za ciosem i zdobędą kolejny komplet? Emocji nie powinno zabraknąć, a podział punktów w tej rywalizacji będzie traktowany jako porażka.

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów g.20:30

W piątkowy wieczór zajrzymy do Szczecina, gdzie finalista Pucharu polski podejmie będący w strefie zagrożenia Ruch. Niebiescy są jedyną drużyną bez ligowego zwycięstwa na terenie rywala. Czy dziś to się zmieni? Zadanie stojące przed nimi jest niezwykle ciężkie. Podrażniona Pogoń po porażce w Poznaniu, przy wsparciu kilkunastu tysięcy widzów tak łatwo punktów nie odda i o choćby remis będzie piekielnie ciężko. Ich pierwsze starcie w Gliwicach skończyło się rezultatem 3:0 dla podopiecznych Jensa Gustafssona. Czy Dawid pokona Goliata? Zaglądając do kącika statystycznego warto napomknąć, że Portowcy zdobywają więcej punktów na wyjeździe aniżeli u siebie, co jeszcze kilka sezonów temu było nie do pomyślenia. Jeśli chcą walczyć nie tylko o Puchar, ale i o to by namieszać w ligowej czołówce, to dziś muszą wygrać. Czy sprostają temu zadaniu? Tego dowiemy się już wkrótce!