zapowiedziNE

W niedziele czekają nas cztery spotkania PKO BP Ekstraklasy

Dziś czekają nas, aż cztery spotkania 7.kolejki PKO BP Ekstraklasy. Cztery, ponieważ w poniedziałek Ekstraklasa nie gra, ponieważ jest już przerwa reprezentacyjna. Dziś swoje mecze rozegra m.in liderująca Jagiellonia, Legia, Pogoń czy Raków.

12:30 Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

Spotkanie trzeciej z pierwszą drużyną ligowej tabeli zapowiada się bardzo ciekawie. Jagiellonia jest niespodziewanym liderem rozgrywek, który w 5 meczach zgromadził 12 punktów. Śląsk zagrał 1 spotkanie więcej i po bardzo słabym starcie rozgrywek ostatnio zanotował 3 zwycięstwa z rzędu. Trener Magiera w meczu z Jagiellonią będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników, natomiast trener Siemieniec nie będzie mógł skorzystać w meczu z zespołem z Wrocławia z kontuzjowanego Nasticia.

15:00 KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin

Spotkanie 6 z 15 zespołem ligowej tabeli. To nie zespół ze Szczecina zajmuje 6 miejsce w tym duecie. Podopieczni trenera Gustafssona po wysokiej porażce w pierwszy meczu z Gentem zanotowali serię 3 porażek ligowych z rzędu i zajmują ostatnie bezpieczne miejsce nad strefą spadkową. Zagłębie gra jak dotąd w kratkę, dobre lub średnie mecze przeplata słabymi, mimo wszystko 6 miejsce w tabeli to wysoka pozycja. Trener Fornalik w meczu z Pogonią nie będzie mógł skorzystać z Dioudisa, Kłudki i Poletanovicia, natomiast w szeregach Pogoni zabraknie Stipicy i Zecha.

17:30 Legia Warszawa – Widzew Łódź

Podopieczni trenera Runjaicia w czwartek po rzutach karnych wyeliminowali Midtjylland i zameldowali się w fazie grupowej Conference League. Zanim zmagania w fazie grupowej czas na powrót do ligowej rzeczywistości, rzeczywistości w której jak dotąd Legia radzi sobie dobrze, ponieważ w 4 meczach zdobyła 10 punktów co daje zespołowi z Warszawy aktualnie 2 miejsce w ligowej tabeli. Widzew trenera Niedźwiedzia jak dotąd w tym sezonie w 6 meczach zgromadził 7 punktów, co daje temu zespołowi 12 miejsce w ligowej tabeli. Start zespołu z Łodzi jest na pewno poniżej oczekiwań, ale drugi sezon dla beniaminka jest często trudniejszy niż pierwszy . Czy to sie potwierdzi w tym przypadku? Czas pokaże. Sędzią spotkania będzie Tomasz Musiał.

20:00 Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 

Mistrzowie Polski w środku tygodnia nie zdołali wyeliminować FC Kopenhaga i awansować do fazy grupowej Champions League. Faza grupowa Ligi Europy jest jednak dużym sukcesem klubu z Częstochowy. Zobaczymy jak ten zespół w dłuższej perspektywie czasu będzie łączył ligę z Europą. Jak dotąd Raków z 7 punktami po 4 meczach zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli. Puszcza Niepołomice, która dość sensacyjnie awansowała do Ekstraklasy radzi sobie całkiem przyzwoicie na najwyższym szczeblu ligowym. Zespół z Niepołomic w 6 meczach zgromadził 7 punktów i zajmuje 13 miejsce w ligowej tabeli. Sędzią spotkania będzie Krzysztof Jakubik.