POGSLA

Trudne zadanie przed Pogonią, czy zdoła zatrzymać jeden z najskuteczniejszych ataków w lidze?

W sobotnie popołudnie czeka nas spotkanie 4 kolejki PKO Ekstraklasy między Pogonią Szczecin, a Śląskiem Wrocław. Goście w tym sezonie jeszcze nie doznali smaku porażki. Jak będzie dzisiaj?

Zespół Pogoni prowadzony przez Kostę Runjaicia  po 3 kolejkach tego sezonu może być umiarkowanie zadowolony. Wiadomo, mogło być lepiej, mogło być gorzej, ale 4 punkty w starciach z Wisłą, Piastem i Cracovią można brać w ciemno. Jednak nie można popadać w huraoptymizm, gdyż są elementy do poprawy, zarówno w ofensywie, a zwłaszcza w defensywie. W spotkaniu z krakowskimi drużynami na pewno zabrakło chłodnej głowy, dobrej dyscypliny taktycznej, jeśli chodzi o obronę, bo takie błędy, które skutkowały zazwyczaj utratą bramek, nie mogą się powtarzać. Receptą na to może być powracający do pełni sił Luis Mata, który był jednym z kilku wzmocnień w letnim okienku. Dzisiaj rozegra swój pierwszy mecz w barwach Pogoni, ale w rezerwach. Może to być wyznacznik, czy i kiedy lewy obrońca wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie, sporą nadzieję w nim wiążę trener Runjaic. Jeśli prowadzona przez niego Pogoń zagra skutecznie w obronie tak jak w meczu z Piastem i dołoży dobrą, atrakcyjną i przede wszystkim skuteczną grę z przodu, to będziemy świadkami bardzo ciekawego i emocjonującego starcia.

Jeśli chodzi o podopiecznych trenera Vitezslava Lavicki, to zapewne będą chcieli kontynuować serię meczów bez porażki. W ostatnich dniach dokonali kolejnego transferu zawodnika ofensywnego. Z Niemiec sprowadzili Marcela Zyllę, za to Jakub Labojko odszedł do włoskiej Serie B, ubiegłorocznego spadkowicza z Serie A, Brescii. Zresztą od początku sezonu Śląsk nie jest w pełni sił, a to kontuzję i inne różnego rodzaju kłopoty, a mimo to w trzech meczach zdobyli siedem punktów, strzelając przy tym osiem bramek ( po 3 kolejce, więcej bramek strzelił tylko lider z Zabrza). Wrocławianie od ponad dwóch lat nie są w stanie znaleźć recepty na pokonanie Dumy Pomorza. Ich trzy ostatnie potyczki kończyły się remisami. Jedno jest pewne, czeka nas wspaniałe widowisko, oby obfitujące w piękną grę i bramki. Kto zwycięsko wyjdzie z tego starcia?

Początek spotkania na stadionie imienia Floriana Krygiera w Szczecinie o godzinie 17:30. Sędzią głównym spotkania pomiędzy Pogonią, a Śląskiem będzie Krzysztof Jakubik.