kas2604230025

Starcie o Superpuchar Polski rozpocznie nowy sezon

Start PKO BP Ekstraklasy już za tydzień, ale zanim to się wydarzy czeka nas mecz o Superpuchar Polski. Tradycyjnie wystąpią w nim obecny mistrz najwyższej klasy rozgrywkowej i zwycięzca Fortuna Pucharu Polski. Patrząc na ostatnie potyczki Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa wieczorem czekają nas wielkie emocje.

Czas oczekiwania na powrót Ekstraklasy powoli dobiega końca. Mecz o Superpuchar Polski nie jest najważniejszym meczem w całym sezonie, ale jeśli w tym spotkaniu wystąpią Raków Częstochowa i Legia Warszawa, to jest to bardziej niż pewne, że na boisku będzie zaciekła walka i ogrom emocji. Przykładem niech będzie finał Fortuna Pucharu Polski i zacięte spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem „Wojskowych” po rzutach karnych. Raków będzie chciał odgryźć się za to niepowodzenie, a sytuacja jest wręcz do tego wymarzona.

Faworytem Raków?

Zespół z Częstochowy wygrywał dwie poprzednie edycje Superpucharu Polski. Rok temu wygrał z Lechem w Poznaniu, a dwa lata wcześniej zwyciężył z dzisiejszym rywalem w Warszawie. Częstochowianie mają okazję wygrać te rozgrywki trzeci raz z rzędu i po raz pierwszy wygrać na własnym terenie.

Piłkarze Dawida Szwargi pierwszy sprawdzian mają już za sobą. W miniony wtorek zwyciężyli Florię Tallin 1:0 w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W przewie między sezonami, zespół przeszedł wiele zmian, a najważniejsza wydarzyła się na pozycji trenera. Dawid Szwarga zastąpił Marka Papszuna, który zdecydował się odejść z klubu. Do zespołu dołączyli między innymi Yeboah, Zwoliński czy Maxime Dominguez. Obecny mistrz Polski u progu sezonu będzie chciał zaznaczyć swój teren i pokonać Legię Warszawa na swoim obiekcie.

Legia imponuje w sparingach

Dla zespołu Kosty Runjaicia będzie to pierwszy oficjalny pojedynek w nowym sezonie. Pierwszy mecz w europejskich pucharach rozegrają na początku sierpnia. Jednak patrząc na okres przygotowawczy do sezonu, kibice Legii mogą być pozytywnie nastawieni przed dzisiejszym spotkaniem. Legia zanotowała imponujące zwycięstwa z takimi zespołami jak Red Bull Salzburg czy Karabach Agdam.

Przed sezonem dokonano również selekcji zawodników. Sprowadzono między innymi gwiazdę ligi Marca Guala, Juergena Elitimiego czy Patryka Kuna, który ostatnio występował w… Rakowie Częstochowa. Kontrakt przedłużył Josue, którego zatrzymanie było priorytetem w szeregach Legii. Pożegnano się z zawodnikami, którzy raczej nie stanowili o sile zespołu, czyli Mattiasem Johanssonem czy Joelem Abu Hanną. Zawodnikiem, którego brak może odczuć Legia jest bez wątpienia Filip Mladenović, który został zawodnikiem Panathinaikosu Ateny.

Początek meczu o Superpuchar Polski o godzinie 20:10. Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak.