vukovic_newspix012015_650

Spotkanie zespołów spisujących się w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań

W drugim piątkowym spotkaniu 33.kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmie Legię Warszawa. Będzie to pojedynek trzynastego z dziesiątym zespołem ligowej tabeli.

Jagiellonia po remisie w poprzedniej kolejce z Wisłą Kraków praktycznie zapewniła sobie utrzymanie, możliwy jest jednak scenariusz, że zespół z Białegostoku spadnie z ligi, do stuprocentowej pewności podopiecznym trenera Nowaka potrzebny jest punkt w dwóch pozostałych meczach. Jagiellonia ma także szanse sprawić, by ten słaby w jej wykonaniu sezon był trochę lepszy, ponieważ ma szanse przeskoczyć o kilka miejsc w górę tabeli, np. do Legii, która jest dziesiąta Jagiellonia traci trzy punkty. W meczu z Legią trener Nowak nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Runje, pod znakiem zapytania stoi występ Prikryla. W poprzedniej kolejce w drugiej połowie spotkania pojawił się powracający po długiej kontuzji Imaz, bardzo możliwe, że w dzisiejszym spotkaniu będzie mógł zaprezentować się w jeszcze dłuższym wymiarze czasowym.

Legia, która miała w tym sezonie obronić mistrzostwo Polski, długo broniła się przed spadkiem z ligi. Utrzymanie warszawskiego zespołu jest już jednak pewne. Duża w tym zasługa Josue, który miał  udział w większości akcji bramkowych Legii w bieżących rozgrywkach. Po sezonie w tym klubie dojdzie po raz kolejny do dużej ilości zmian, z zespołem pożegna się dotychczasowy trener Vuković i najprawdopodobniej bardzo zmieni się kadra warszawskiego zespołu na przyszły sezon. W meczu z Jagiellonią trener Vuković nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Nawrockiego.

Początek meczu o 20:30. Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak.