Stal Mielec

Spotkanie dwóch zespołów z dolnej części tabeli

Stal Mielec – Warta Poznań to spotkanie zamykające 12. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Stal zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli, natomiast Warta z dwoma punktami mniej plasuje się na 15 pozycji w ligowej tabeli.

Gospodarze dzisiejszego spotkania zaliczają w ostatnich meczach spory regres w stosunku do początku sezonu. Zespół z Mielca przegrał bowiem 3 ostatnie ligowe spotkania. Porażki na wyjeździe z Lechem i Widzewem były dość spodziewane, szczególnie z Lechem, natomiast porażka przed własną publicznością z Koroną Kielce, dla której było to pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie może być lekko martwiące i niepokojące dla sympatyków tego zespołu. Sytuacja kadrowa Stali przed meczem z Wartą wygląda dobrze. Wszyscy zawodnicy mogą grać, pod znakiem zapytania stoi tylko występ Pajnowskiego.

Zdecydowanie gorzej sytuacja kadrowa wygląda w Warcie gdzie trener Szulczek w meczu ze Stalą nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Kiełba, Kopczyńskiego, Pleśnierowicza, Przybyłki i Zrelaka. Zespół z Poznania w ostatnich meczach spisuje się słabo, ponieważ 4 ostatnich kolejkach zgromadziła tylko jeden punkt i zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. Warta ma tyle samo punktów co znajdująca w strefie spadkowej Puszcza Niepołomice.

Bilans ostatnich 5 spotkań pomiędzy tymi zespołami to jedno zwycięstwo Stali, jedno Warty i trzy remisy. Początek meczu o 19:00. Sędzią spotkania będzie Patryk Gryckiewicz.