radsla

Spotkanie dwóch zespołów, które początek sezonu mogą uznać za bardzo udany

W trzecim sobotnim meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom podejmie przed własną publicznością Śląsk Wrocław. Gospodarze są w tym momencie na ósmym miejscu w tabeli, mając jeden zaległy mecz do rozegrania, natomiast Śląsk to vice-lider Ekstraklasy.

Radomiak jest jak dotąd rewelacją tego sezonu. Drużyna z Radomia spisuje się zdecydowanie najlepiej z beniaminków. W sześciu rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Banasika zgromadzili 9 punktów, zaliczając tylko jedną porażkę. Radomiak jest drużyną szczególnie groźną u siebie. Beniaminek potrafił już w tym sezonie zremisować bezbramkowo ze świetnie dysponowanym na początku sezonu Lechem i zgarnąć komplet punktów w spotkaniu z Legią. Mimo bardzo trudnego terminarza Radomiak w pierwszych kolejkach pokazał się z bardzo dobrej strony, jest to zespół potrafiący odwrócić losy spotkania. Tak było z Lechią kiedy drużyna z Radomia przegrywała już 0:2 by ostatecznie zremisować 2:2 i tydzień temu kiedy w doliczonym czasie gry piękną bramkę na 1:1 w spotkaniu z Pogonią zdobył Leandro. W spotkaniu ze Śląskiem trener Banasik nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Rhuana i Goncalo Silvy.

Śląsk po wydaje się mimo braku awansu dobrym zaprezentowaniu się w Europie może skupić się w pełni na lidze. Podopieczni trenera Magiery mogą zaliczyć początek sezonu do bardzo udanego, ponieważ wrocławianie jak na razie zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów i są jedyną drużyną oprócz Lecha, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze porażki w lidze. Średnia poniżej 1 gola straconego na mecz też jest dobrym wynikiem. Dodatkowo zespół Śląska powinna podbudować wygrana z poprzedniej kolejki z Legią Warszawa 1:0. W meczu z Radomiakiem trener magiera nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Lewkota, oraz kontuzjowanych Zylli i Bergiera.

Początek spotkania o 17:30. Sędzią meczu będzie Szymon Marciniak. Oba zespoły grały ostatni mecz ze sobą w 2006 roku.