slask

Sobota pod znakiem hitu w Poznaniu

Przed nami intensywna sobota w ekstraklasowym wydaniu. Wszystko rozpocznie się w Białymstoku, potem będziemy świadkami hitu kolejki w Poznaniu, by dzień zakończyć w Mielcu. Program meczowy napakowany, jak kabanos, a my zapraszamy was na krótką zapowiedź.

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów g. 15

Jagiellonia po niepowodzeniu z Lechem postara się w najlepszy możliwy sposób zrekompensować ostatnią porażkę. Nie ma lepszego sposobu na odwet niż domowa wygrana. Z ich dzisiejszymi przeciwnikami ostatnimi czasy jest im zdecydowanie po drodze. Pięć ostatnich domowych pojedynków kończyło się wygraną gospodarzy. Jak będzie dzisiaj? Niebiescy od momentu powrotu do Ekstraklasy nie zdołali odnieść zwycięstwa na terenie przeciwnika. Dziś  stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Pomóc w tym wszystkim ma nowo sprowadzony napastnik Soma Novothny. Czy będzie lekiem beniaminka na nieskuteczność? Tego dowiemy się wkrótce.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław g.17:30

Wszystkie oczy będą dziś skierowane na Poznań. Lech podejmie Śląsk. Będzie to spotkanie największego kalibru. Kolejorz w ten rok nie mógł wejść lepiej. Pomimo problemów kadrowych zdołali odnieść dwa zwycięstwa i są głodni kolejnego kompletu. Śląsk poprawił w tym roku grę z piłką przy nodze, ale nijak ma się to w przełożeniu na punkty. W Poznaniu czeka ich trudne zadanie. Ostatnio jednak bardzo dobrze wychodziły im pojedynki z Lechem. Cztery z nich kończyły się po ich myśli i nikt we Wrocławiu nie ma nic przeciwko, by scenariusz powtórzył się po raz kolejny. Jak będzie dzisiaj? Wszystko zweryfikuje boisko.

Stal Mielec – Raków Częstochowa g.20

Sobotę zakończymy w Mielcu. Stal należy do wąskiego grona drużyn z kompletem oczek w tym roku. Są pozytywnym zaskoczeniem, ale nie zamierzają na tym poprzestać. Staną naprzeciw aktualnych mistrzów Polski. Do tej pory nie potrafili znaleźć na nich recepty. Ani razu bowiem od ich powrotu do Ekstraklasy nie zdołali z nimi wygrać. Czy dziś zła karta się odwróci? Raków na wyjazdach ostatnio radzi sobie bardzo źle. Na liczniku bije piąte wyjazdowe spotkanie bez wygranej. Czy w Mielcu zostanie to wyzerowane? Zobaczymy, jak cenna okazała się wygrana z Piastem i czy doda drużynie wiatru w żagle. Dziś dla Medalików bardzo ważny egzamin. Jeśli chcą marzyć o obronie tytułu to muszą zdać go celująco.