RAPORTMUNDIAL

Raport mundial – dzień 12.

Trzecia runda spotkań i pierwsze finalne rozstrzygnięcia na mundialu. Zakończyły się zmagania w grupach A i B, znamy pierwsze pary 1/8 finału.

Arabia Saudyjska – Egipt 2:1

Bardzo ciekawie było w Wołgogradzie, gdzie zmierzyły się dwie drużyny, które były pewne już odpadnięcia z rosyjskiej imprezy. Niespodziewanie wygrali Saudyjczycy, który początek meczu mieli raczej nieciekawy. Najpierw stracili bramkę, którą dla Egipu zdobył Salah, później nie trafili karnego. Jednak się nie poddali i kolejnego karnego wykorzystał Al Faraj. Wygraną w doliczonym czasie gry drugiej połowy zapewnił Al Dawsari.

Urugwaj – Rosja 3:0

Klęska Rosjan w Samarze i pokaz siły Urugwajczyków, tak w skrócie można ocenić to spotkanie. Od pczątku meczu było widać, kto góruje nad rywalem. Dobrze usposobieni gospodarze w dwóch poprzednich spotkaniach tym razem zawiedli, aczkolwiek częściowo sami sobie w tym pomogli pomagając rywalom najpierw zdobywając dla nich gola samobójczego, później czerwoną kartkę Smolnikova. Rywale dołożyli jeszcze trafienia dwóch gwiazd – CAvaniego i Suareza i zapewnili sobie wygraną w grupie A.

Hiszpania – Maroko 2:2

Kapitalne widowisko ponownie w Kaliningradzie zgotowały nam kolejne zespoły, tym razem Maroko z Hiszpanią zdobyły aż cztery braki w swoim spotkaniu. Pozbawieni szans na awans Marokańczycy zaczęli z przytupem zdobywając bramkę już w 14. minucie, jednak wyżej notowani rywale długo nie kazali czekać na odpowiedź, niespełna 5 minut później wyrównanie zapewnił Isco. Przez długą część widzieliśmy sporo składnych akcji po obu stronach, kolejne gole zobaczyliśmy dopiero pod koniec spotkania, zaskakująco dziesięć minut przed upływem czasu gry na prowadzenie ponownie wyszli piłkarze z Afryki po strzale głową En Nesyriego, wyrównanie dające pierwsze miejsce w grupie zapewnił Aspas strzałem piętą w doliczonym czasie gry.

Iran – Portugalia 1:1

Ciekawe spotkanie spotkanie zapewniły nam ekipy z Iranu i Portugalii, w Sarańsku mecz o awans z grupy B mógł zakończyć się niespodziewanie. Jednak nic na to nie wskazywało, mistrzowie Europy objęli prowadzenie po strzale Quaresmy, na wyrównanie musieliśmy czekać do samej końcówki spotkania, kiedy to rozjuszeni Irańczycy najpierw zdobyli gola wyrównującego z karnego autorstwa Ansifarada, a później mogli sobie zapewnić nawet wygraną.

W 1/8 finałów zmierzą się Urugwaj z Portugalią i Rosja z Hiszpanią.