Raków Częstochowa zagra w finale Pucharu Polski!!!

Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa 1:0 i zagra w finale Pucharu Polski z Lechem Poznań. Zwycięską bramkę dla zespołu z Częstochowy zdobył w 5. minucie Mateusz Wdowiak.

Raków był zespołem lepszym w tym spotkaniu i zasłużenie wygrał. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 5. minucie spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Ivi Lopez, a jego precyzyjną wrzutkę strzałem głową wykończył Mateusz Wdowiak. Raków w na początku tego meczu stworzył kilka dobrych sytuacji, jedną z nich udało się podopiecznym trenera Papszuna zamienić na gola. Raków kontrolował grę w pierwszej połowie, Legii trudno było przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę gospodarzy. Zespół z Częstochowy od początku drugiej połowy dążył do zdobycia drugiego gola, ta sztuka udała się piłkarzom tego zespołu w 62. minucie, ale Vladislavs Gutkovskis był na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Raków coraz groźniej atakował, ale nie udało im się podwyższyć prowadzenia, natomiast Legia w końcówce spotkania przejęła inicjatywę i wzięła się za odrabianie strat, ale ta sztuka podopiecznym trenera Vukovicia nie udała się i z przebiegu całego meczu zasłużenie do finału Pucharu Polski awansował zespół Rakowa. Finał odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym. W finale zagrają Lech z Rakowem co oznacza, że czwarte miejsce w lidze da prawo gry w eliminacjach Conference League.