PODLEC

Punkty potrzebne jak tlen. Podbeskidzie – Lech Poznań.

W 27. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasa Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Lechem Poznań. Gospodarze tej rywalizacji potrzebują punktów, aby utrzymać się w Ekstraklasie, a to zdobycie ich może być trudne, gdyż Lech pod wodzą nowego trenera przełamał się w ostatniej kolejce wygrywając 3:0 z Lechią Gdańsk.

Podbeskidzie po trzech kolejnych porażkach musi w końcu wygrać, aby myśleć realnie o utrzymaniu w lidze, gdyż ma tyle samo punktów co ostatnia Stal Mielec, lecz rywale maja jeden zaległy mecz. Górale w tym spotkaniu muszą dać z siebie 110%, gdyż grają z Lechem Poznań, który w końcu przełamał się w poprzedniej kolejce.

Kolejorz ma już tylko matematyczne szanse na zajęcie 4. miejsca w ekstraklasie, które może dać przepustkę do eliminacji europejskich pucharów. 5 punktów to niby nie wiele, żeby odrobić w czterech spotkaniach, lecz rywali jest aż pięciu. Końcowe kolejki tego sezonu będą raczej poświęcone wdrażaniu nowych schematów taktycznych na nowy sezon. Poprzednia kolejka przyniosła zwycięstwo nad Lechią, więc nie byle kim. Zobaczymy jak będzie wyglądał Lech w końcowych kolejkach tego sezonu i czego możemy oczekiwać na przyszły sezon.