pialeg

Pojedynek na szczycie. Piast Gliwice – Legia Warszawa.

W 26. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasa Piast Gliwice zagra z Legią Warszawa 0 20.30. Mecz będzie niezwykle interesujący, gdyż obie ekipy w przypadku wygranej mogą zbliżyć się do realizacji swoich celów.

Piast Gliwice jest na pewno niesamowicie zmotywowany po ostatnim pechowym remisie, aby zdobyć 3 punkty i umocnić się na 4 pozycji odskakując rywalom. Świetna seria meczów bez porażki pokazuje, że Waldemar Fornalik poukładał swoją ekipę i przypomina drużynę, która na finiszu sezonu mistrzowskiego wytrzymała mentalnie i zaliczyła kapitalną serię zwycięstw. Obecnie eks-selekcjoner walczy ze swoimi piłkarzami o grę w europejskich pucharach. Dzisiejszy rywal nie jest najłatwiejszy, choć też ma swoje problemy.

Dwa ostatnie remisy z Lechem Poznań i Cracovią sprawiły, że bezpieczna przewaga nad drugą Pogonią stopniała na dzisiaj zaledwie do 3 punktów. Kolejnym ważnym utrudnieniem będzie brak trenera Wojskowych, czyli Czesława Michniewicza. Jest to spowodowane czerwoną kartką, jaką szkoleniowiec stołecznej drużyny otrzymał w trakcie ostatniego spotkania z Cracovią. Komisja ligi nałożyła na trenera karę zawieszenia na dwa mecze.

Czy Legia Warszawa dokona przełamania i wygra dzisiejsze spotkanie powiększając przewagę nad Pogonią, czy może Piast odskoczy rywalom i umocni się na 4. pozycji? A może padnie remis, który nikogo nie zadowoli? Początek spotkania o 20.30.