pogwar

Pogoń i Warta w walce o marzenia

Majówkowe szaleństwo trwa w najlepsze, Ekstraklasa zmierza w tym sezonie powoli do końca, ale emocji pozostało co nie miara. Mimo, że Mistrz Polski jest już wiadomo, jak i skład podium, to dalsza kolejność tak oczywista już nie jest, ale po kolei. Dzisiejszego popołudnia dojdzie do pojedynku drużyn z czołówki. Pogoń Szczecin na swoim boisku podejmie Wartę Poznań. Początek meczu o godzinie 17:30.

Portowcy po porażce w zeszłym tygodniu w Mielcu uszczuplili do zera ,przewagę nad ich bezpośrednim rywalem w walce o drugie miejsce, Rakowem Częstochowa. Na pewno dzisiejszego popołudnia będą chcieli powetować sobie taki rozwój zdarzeń, w końcu w tym sezonie są najlepsi pod względem spotkań domowych w całej lidze. Kosta Runjaic w tym meczu nie będzie mógł skorzystać z usług doświadczonych piłkarzy, mianowicie Gorgona i Frączczaka. Jednak kadra jest tak wyrównana i szeroka, że ta jakość sprawi iż Pogoń zrobi wiele by zagrać jak najlepiej, by wygrać.

Podopieczni Piotra Tworka są jedną z większych rewelacji sezonu. Wielu skazywało ich na walkę o utrzymanie, a oni wbrew wszystkim walczą o nawet czwarte miejsce w lidze (w przypadku wygranej Rakowa jutro w Pucharze, to miejsce zagwarantuje europejskie puchary). Mimo, że nie strzelają za dużo bramek, to też za dużo ich nie tracą. Zrównoważona gra zarówno w ofensywie i defensywie sprawia, iż są w tabeli nawet przed Lechem. W poprzednim meczu obu drużyn minimalnie lepsza w ubiegłej rundzie była Pogoń. Kto dzisiaj wyjdzie zwycięsko? Tego dowiemy się wkrótce.