Podsumowanie 5. kolejki Fortuna 1 Ligi

Piąta, środowa seria gier na zapleczu Ekstraklasy przyniosła dużo emocji i zmian w ligowej tabeli. Nowym liderem Fortuna 1 Ligi została Warta Poznań.

Grająca w Grodzisku Wielkopolskim rozpędzona Warta Poznań podejmowała Podbeskidzie, które w ostatniej kolejce zaliczyło potknięcie z Wigrami. Wzmocnieni transferem Łukasza Trałki gospodarze wywalczyli w tym meczu 2 rzuty karne, które na bramki zamienił Mateusz Kupczak. Jedynego gola dla gości zdobył Konrad Sieracki po wrzutce Tomasza Nowaka. Spotkanie zakończyło się zatem wynikiem 2:1. Warta wygrywa czwarty mecz z rzędu i zostaje samodzielnym liderem tabeli.

Radomiak gościł w tej kolejce GKS Jastrzębie. Beniaminek po dobrym początku sezonu zaciągnął hamulec ręczny i po dwóch porażkach podzielił się punktami z GKS-em. Kibicie w Radomiu byli świadkami nudnej pierwszej oraz ciekawej, obfitującej w bramki drugiej połowy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Kryzys Odry Opole trwa. Tym razem podopieczni Mariusza Rumaka udali się do Bełchatowa, gdzie odnieśli porażkę z GKS-em. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Mateusz Marzec, a więc były zawodnik Odry. GKS dzięki dobrej postawie awansował na pozycję wicelidera, Opolanie w dalszym ciągu czekają na pierwsze zwycięstwo w lidze.

Festiwal strzelecki ujrzeli kibice w Tychach, gdzie GKS rozbił czerwoną latarnię ligi, Chrobrego Głogów, aż 5:1. Rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Przemysław Stolc. Piłkarze Ivana Djurdjevicia po 5 kolejkach dalej pozostają z zerową zdobyczą punktową i zamykają ligową tabelę.

Kolejną miłą niespodziankę przygotowali dla kibiców piłkarze Wigier Suwałki. Po ostatnim zwycięstwie nad Podbeskidziem podopieczni Fedoruka wygrali w Grudziądzu z Olimpią 2:1. Grudziądzanie odnoszą trzecią porażkę z rzędu i po dobrym początku staczają się w dół ligowej tabeli.

W Niepołomicach Puszcza podejmowała Zagłębie Sosnowiec. W 37. minucie goście objęli prowadzenie po golu Fabiana Piaseckiego. W drugiej połowie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Od 72. minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Radkowskiego. Zagłębie skutecznie odpierało ataki Puszczy, a w 89. minucie wyprowadziło kontrę, w której Nawotka zamknął wynik spotkania. Po niemrawym początku sezonu w Sosnowcu pojawia się światełko w tunelu.

W hicie 5. kolejki 1 ligi zmierzyły się Bruk-Bet Termalica ze Stalą Mielec. Dwa ciosy przed gwizdkiem na przerwę wyprowadzili goście. Najpierw uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Nowak, a 2 minuty później sytuację sam na sam wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz. Niecieczanie zdołali odpowiedzieć jedynie bramką Purece w drugiej połowie. Bruk-Bet Termalica po drugiej porażce z rzędu traci fotel lidera i spada na 5. lokatę w tabeli.

Po ograniu lidera w poprzedniej kolejce Chojniczanka przystępowała do spotkania z Miedzią w dobrych nastrojach. Podopieczni Dominika Nowaka zafundowali jednak kubeł zimnej wody na głowę piłkarzom i kibicom z Grodu Tura. Chojniczanka przegrała u siebie z Miedzią 0:3.

W Olsztynie Stomil szybko wyszedł na prowadzenie w meczu z Sandecją po bramce Sobczaka w 7. minucie. Goście dobry rytm złapali dopiero w drugiej połowie, kiedy to przejęli inicjatywę i zepchnęli Stomil do obrony. Spotkanie po nocach będzie śniło się Dominikowi Kunowi, który niewiarygodnie spudłował na pustą bramkę. Wynik 1:0 utrzymał się zatem do końcowego gwizdka.

Warta Poznań 2-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała