Podsumowanie 4. kolejki Fortuna 1 Ligi

Do 4. kolejki musieliśmy czekać na pierwsze potknięcie lidera, czyli Bruk-Bet Termaliki. Swoje mecze przegrały również Miedź i Podbeskidzie, a więc żadna drużyna nie może cieszyć się już statusem niepokonanej w bieżącym sezonie.

Kolejkę rozpoczęliśmy w Opolu. Początek sezonu Odry nie należy do udanych. Trener Rumak decyduje się na wiele roszad, jednak nie przynosi to wymiernych korzyści. Tak było i tym razem, Odra przegrała ze Stomilem 0:1 i na pierwsze ligowe zwycięstwo musi jeszcze poczekać.

W jeszcze trudniejszej sytuacji znajduje się Chrobry Głogów, który podejmował u siebie Puszczę Niepołomice. Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, jednak strzał Bąka w końcówce spotkania znalazł drogę do siatki. Chrobry jest jedyną drużyną, która nie ma jeszcze żadnego punktu na koncie.

W Nowym Sączu Sandecja gościła GKS Tychy. Spotkanie przebiegło pod znakiem dobrej dyspozycji bramkarzy. Korzystny wynik dla gospodarzy ustalił Klichowicz dopiero w 85. minucie. Tyszanie mieli doskonałą sytuację w drugiej połowie, jednak w kuriozalnych okolicznościach piłka nie wpadła do bramki. Zachęcamy do obejrzenia tej akcji, można ją znaleźć na naszej stronie na facebooku.

Mielecka Stal, jeden z faworytów do awansu w tym sezonie, pokonała Olimpię Grudziądz 2:0. Obie bramki gospodarze zdobyli jeszcze przed przerwą.

Do niemałej niespodzianki doszło w Chojnicach, gdzie Chojniczanka zatrzymała rozpędzonego lidera, Bruk-Bet Termalikę. Niecieczanie stracili w 3. minucie spotkania pierwszą bramkę w sezonie. Podopieczni Mandrysza próbowali odwrócić wynik spotkania, jednak bezskutecznie. Nie pomógł fakt, że od 60. minut gospodarze grali w osłabieniu po 2 żółtych kartkach Obrocnika i Bruk-Bet musiał przełknąć gorycz pierwszej porażki.

Niedzielę rozpoczęliśmy od spotkania spadkowiczów z Ekstraklasy. Zagłębie Sosnowiec pokonało Miedź 1:0, choć wynik powinien być wyższy po obu stronach. Najlepszą ku temu okazję miał Małecki, który w doliczonym czasie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Załuską. Zagłębie odnosi pierwsze zwycięstwo, a Miedź pierwszą porażkę w sezonie.

W Radomiu Radomiak musiał uznać wyższość Warty Poznań. Podopieczni trenera Tworka wygrali 2:0; tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i wskoczyli na pozycję wicelidera tabeli.

W Suwałkach Wigry niespodziewanie ograły Podbeskidzie Bielsko-Biała. Górale po efektownym zwycięstwie 4:1 ze Stalą Mielec odnieśli pierwszą porażkę w sezonie. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Arkadiusz Najemski.

Jedyny remis padł w ostatnim spotkaniu kolejki, gdzie GKS Jastrzębie podzielił się punktami (1:1) z GKS-em Bełchatów. Obie bramki padły w drugiej połowie meczu.

Odra Opole 0-1 Stomil Olsztyn