Podsumowanie 2. kolejki Fortuna 1 Ligi

W pierwszych 2 kolejkach komplet punktów udało się wywalczyć trzem zespołom – Olimpii Grudziądz, Bruk-Betowi Termalice i Radomiakowi Radom. Od początku zmagań w nowym sezonie Fortuna 1 Ligi dobrą formę prezentują beniaminkowie.

2. kolejkę zainaugurowaliśmy w Głogowie, gdzie Chrobry uległ Bruk-Betowi 0:1. Gospodarze większą część spotkania musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce Michalca. Po 2 porażkach Chrobry zajmuje ostatnią lokatę w tabeli, dobry start zanotowali natomiast Niecieczanie, którzy mają spore apetyty na powrót do ekstraklasy.

Sezon 2019/20 kiepsko zaczęła również Sandecja Nowy Sącz, która przegrała na własnym boisku 1:2 z Miedzią Legnica i do tej pory ma zerowy dorobek punktowy. Wszystkie bramki zobaczyliśmy w pierwszej połowie spotkania.

Sporą niespodziankę ujrzeliśmy w Mielcu, gdzie Stal zaledwie zremisowała 1:1 z Wigrami Suwałki. Rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Dobrotka. Suwałczanie natomiast popisali się skutecznością, gdyż jedyny celny strzał zamienili na gola.

Nie najlepszą passę gospodarzy kontynuowała Odra Opole, która przegrała z Puszczą Niepołomice 0:1. Słaby występ odnotował Krzysztof Słaby, który po 2 żółtych kartkach musiał w 69. minucie przedwcześnie opuścić boisko.

Zmagania niedzielne zaczęliśmy w Poznaniu, gdzie Warta pokonała 1:0 GKS Bełchatów. Bohaterem gospodarzy został Adrian Lis, który obronił trzeci (!) rzut karny w dopiero co rozpoczętym sezonie.

Doskonale zaprezentował się mistrz 2 ligi ubiegłego sezonu, Radomiak Radom, który wygrał na własnym boisku ze Stomilem Olsztyn 2:1. Dobrą zmianę dał Patryk Mikita, który w 89. minucie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść podopiecznych trenera Banasika. Po 2 kolejkach drużyny znajdują się na przeciwległych biegunach tabeli.

W Sosnowcu Zagłębie dość niespodziewanie musiało uznać wyższość beniaminka, Olimpii Grudziądz. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 75. minucie Portugalczyk Tiago Alves.

GKS Jastrzębie wygrał w pojedynku derbowym z GKS-em Tychy 2:1. Kibice gospodarzy mogli być zadowoleni z wyniku, jak i z gry swojego zespołu. Z kolei drużyna Ryszarda Tarasiewicza w dalszym ciągu ma 0 punktów na koncie.

W meczu zamykającym kolejkę Chojniczanka przegrała z Podbeskidziem 0:1 po bramce Roginicia w 31. minucie. Gospodarze w drugiej połowie próbowali gonić wynik, jednak sytuację skomplikowała druga żółta kartka dla Huberta Wołąkiewicza w 64. minucie.

Chrobry Głogów 0-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza