michal-probierz_22288737

Po awans w Cardiff!

Dziś przed Polską kadrą absolutnie najważniejsze spotkanie tego roku. Godzina 20:45, Cardiff, Polska kontra Walia, Walia kontra Polska. Musicie to zobaczyć!

Robert Page jest selekcjonerem Walijczyków od prawie dwóch lat. W walijskiej piłce na stopniu reprezentacyjnym przeszedł praktycznie każdy możliwy szczebel. Teraz ma szansę wprowadzić swoją drużynę na Euro 2024. Czy ta sztuka mu się uda??

Nasze ostatnie starcia ze Smokami kończyły się naszymi zwycięstwami. Oba spotkania w ramach Ligi Narodów wygraliśmy. Kluczowy wpływ w każdą wiktorię miała osoba Karola Świderskiego. To on decydował o losach tych pojedynków. Nie mamy nic innego, by ten scenariusz ziścił się również i dziś.

Jednak obie reprezentacje od momentu ostatniego spotkanie przeszły dwie różne drogi. Walijczycy poszli drogą młodości, stabilizacji i rozwoju, a w naszych szeregach już dwukrotnie dochodziło do zmiany głównych dowodzących całym tą zbieraniną indywidualności. Jednakże od momentu przejęcia sterów przez Michała Probierza gra drużyny z meczu na mecz się poprawia. Czy dziś piłkarze i selekcjoner zdadzą najważniejszy egzamin?! Spotkanie z Estonią rozbudziło na nowo kibicowskie apetyty i tylko awans na Mistrzostwa Europy może ten głód zaspokoić.

Czy Polacy staną na wysokości zadania? Czy po burzliwych eliminacjach,  nastanie słońce? Czy w tej smutnej historii będzie happy end? Tego dowiemy się już wkrótce!