LECLEH

Po 3 punkty !!! Lech Poznań – Lechia Gdańsk.

W 26. kolejce PKO Bak Polski Ekstraklasa Lech Poznań zagra z Lechią Gdańsk. Obydwie ekipy będą chciały wygrać to spotkanie, gdyż ostatnio były z tym poważne problemy.

Lech Poznań gra już e tym sezonie o przysłowiową pietruszkę. Ekipa którą zachwycaliśmy się na początku sezonu zanotowała potężny regres co sprawiło, że klub nie zakwalifikował się do europejskich pucharów i nie skorzysta z jakże cennego doświadczenia zdobytego w tym sezonie, które pozwoliłoby na kolejne sukcesy. Trener Żuraw pożegnał się z zespołem po serii porażek. Maciej Skorża jest ostatnim szkoleniowcem, który świętował tytuł mistrzowski z Lechem ma zbudować nową ekipę głodną zwycięstw. Drugi debiut na ławce Kolejorza wypadł blado, bo skończyło się porażką z Rakowem 1:3. Ten sezon jest stracony, lecz te kilka kolejek do końca bieżących rozgrywek może być świetnym materiałem szkoleniowym na nowy sezon.

Lechia Gdańsk jest w innych nastrojach, bo wciąż walczy o miejsce dające grę w europejskich pucharach, lecz dwa ostatnie remisy wywołały ogromne napięcie w ekipie Biało-Zielonych, w szczególności mocno szczęśliwy remis z Piastem, czyli bezpośrednim rywalem, wyszarpany w ostatnich sekundach spotkania.

Początek spotkania 0 20.30.