Pierwsza porażka Warty w sezonie

Legia Warszawa pokonała Wartę Poznań 2:0. Bramki w tym spotkaniu dla gości zdobyli Rafael Lopes i Tomas Pekhart.

Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze. Już w drugiej minucie Corryn zagrał do Zrelaka, a ten umieścił piłkę w siatce Legii. Sędzia po analizie VAR bramkę jednak anulował, ponieważ napastnik gospodarzy był na spalonym. Następnie próbowała Legia. Piłkę z 25 metrów uderzał Muci, ale jego strzał odbił Adrian Lis. Albańczyk tego wieczoru był w naprawdę dobrej formie. W kolejnej akcji uciekł dwóm piłkarzom, następnie świetnym balansem ciała minął obrońców Warty i uderzył. Piłka odbiła się od Lisa i trafiła w słupek. Odgryzać próbowała się także Warta. Trałka znalazł się po zamieszaniu w polu karnym i uderzył na bramkę Boruca. Na drodze do bramki stanął jednak słupek. W 39. minucie oglądaliśmy pierwszą bramkę w tym meczu. W pole karne dośrodkował Hołownia, a dobrym uderzeniem z główki popisał się Lopes i wyprowadził Legię na prowadzenie. Przed przerwą wyrównać mógł jeszcze Ławniczak, ale trafił tylko w słupek. Do przerwy na prowadzeniu była Legia.

Druga połowa świetnie zaczęła się dla gości. Lopes dośrodkował do Pekharta, a ten skierował piłkę do bramki gospodarzy. W 49. minucie zrobiło się już 2:0 dla Legii. Gospodarze byli nieco w szoku i mogli stracić także kolejną bramkę. Sytuacji sam na sam z Lisem jednak nie wykorzystał Rafael Lopes. Swoją szansę miał także wprowadzony z ławki Emreli, ale w dobrej sytuacji uderzył tylko w boczną siatkę. Legia kontrolowała spotkanie. Wartę stać było w drugiej połowie na pojedyncze zrywy zawodników. Próbował Kuzimski jednak za słabo by pokonać Boruca. Podopieczni Czesława Michniewicza pewnie pokonali drużynę Piotra Tworka 2:0.

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:2
39′ Lopes, 49′ Pekhart