legpod

Legia chce przypieczętować tytuł, Podbeskidzie walczy o życie.

W ostatniej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasa nowy mistrz Polski Legia Warszawa zmierzy się z walczącym o ligowy byt Podbeskidziem. Aby pozostać w Ekstraklasie ekipa z Bielska-Białej musi wygrać dzisiejsze spotkanie i liczyć na przegraną Stali Mielec.

Czesław Michniewicz powoli przygotowuje drużynę do walki w kwalifikacjach do Champions League. Ostatnie dwa remisy pokazują, że Legioniści spuścili z tonu, lecz na zakończenie sezonu w dodatku przed własną publicznością będą chcieli przypieczętować tytuł mistrzowski zdobyty kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek, ale nie będzie łatwo, gdyż ostatnim rywalem w sezonie będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała które musi rzucić wydobyć z siebie wszystkie siły, aby pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Bielszczanie mają do wykonania zadanie z gatunku Mission Impossible. Muszą wygrać z mistrzem kraju, oraz liczyć na przegraną Stali Mielec. Mimo tego, iż w historii futbolu widzieliśmy różne cuda, jakoś ciężko uwierzyć w taki scenariusz. Z drugiej strony polska Ekstraklasa jest tak nieprzewidywalna, że ciężko tutaj coś prorokować.