puchar polski

Kompromitacja drużyn ekstraklasowych w cieniu skandalu- podsumowanie 1/8 finału Pucharu Polski

Za nami mecze 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, w których nie brakowało niespodziewanych rezultatów. Tylko dwie drużyny z PKO BP Ekstraklasy zagrają w kolejnym etapie rozgrywek, a o losie trzeciej z nich dowiemy się wkrótce.

Legia Warszawa i Raków Częstochowa będą bronić honoru PKO BP Ekstraklasy w kolejnej fazie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Zarówno Legia i Raków wyeliminowały inne drużyny z najwyższej klasie rozgrywkowej, odpowiednio Lechię Gdańsk i Pogoń Szczecin. Z Pucharem Polski pożegnały się drużyny Górnika Zabrze, Radomiaka Radom i Piasta Gliwice, które przegrały z zespołami z niższych lig. Największym zaskoczeniem jest porażka zespołu z Radomia po rzutach karnym z ekipą Lechii Zielona Góra, która na co dzień występuje w III lidze. Drużyna z Zielonej Góry wyrasta na czarnego konia tych rozgrywek. W 1/16 finału pokonała kolejną ekstraklasową ekipę – Jagiellonię Białystok.

Niestety nie obyło się również bez pozasportowych wydarzeń. Kibice Śląska Wrocław zachowali się skandalicznie wydając z siebie okrzyki w chwili, gdy czarnoskóry piłkarz Sandecji, Maissa Fall podchodził do piłki w serii rzutów karnych. Zespół Sandecji następnie zszedł z boiska w geście wsparcia dla piłkarza i mecz został niedokończony. Takie zachowanie powinno być napiętnowane i możliwie jak najwyżej ukarane. Decyzja co do tego, kto zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem, zostanie podjęta po postępowaniu dyscyplinarnym, które zostało wszczęte przez PZPN.

Oto pełne grono ćwierćfinalistów Fortuna Pucharu Polski:

Górnik Łęczna
KKS Kalisz
Legia Warszawa
Motor Lublin
Lechia Zielona Góra
Raków Częstochowa
Pogoń Siedlce
Sandecja Nowy Sącz / Śląsk Wrocław