slazag

Jest już ciepło, czas na derby!

Zaczynamy weekend majowy, któremu w końcu towarzyszą promienie słońca. Atmosfera zostaje dodatkowo podgrzana dzisiejszym meczem. Do Wrocławia przyjedzie Zagłębie i zobaczymy derby Dolnego Śląska.

Dawno to spotkanie nie zapowiadało się tak obiecująco. Śląsk po zmianie trenera zdecydowanie się poprawił. Co prawda ostatnio doznał porażki w Częstochowie, ale zdecydowanie nadal utrzymuje się na fali wznoszącej. Z kolei Miedziowi zremisowali z Piastem, a wcześniej przełamali się zaliczając 3 wygrane z rzędu. Miejmy więc nadzieję, że ta dyspozycja zostanie podtrzymana przez obie strony, a wszystko posypie otoczka meczu derbowego.

U gospodarzy najważniejszym zawodnikiem jest Krzysztof Mączyński. Doświadczony Polak bierze grę na siebie i ubezpiecza młodzieżowców występujących przed nim. Takie ustawienie pozwala niwelować ewentualne błędy, a młodzi mogą pokazać więcej magii. Tej nie muszą pokazywać obrońcy, którzy pomimo małej liczby występów w seniorskiej piłce, dobrze się spisują. Bejger z czasem może znaleźć się na listach topowych klubów, ale jego kolega już na nich wylądował. Poprawą jest podobno zainteresowana sama Legia Warszawa. Cieszyć może też odżycie Roberta Picha, który w meczu z Podbeskidziem precyzyjnym strzałem zapewnił Wojskowym trzy punkty.

Nieco bardziej na północ emocje są równie pozytywne. 3 zwycięstwa (w tym 4:1 z Wisłą) i remis z będącym w gazie piastem pokazują, że udało się ruszyć zespół. Do tej pory wahająca forma się ustabilizowała i naprawdę dobrze to wygląda. Bashkirov wyrasta na czołowego pomocnika ligi, a Szysz zaczął strzelać jak na zawołanie. Najważniejsze jednak, że to już nie jest Starzyński i reszta, a drużyna. Cały czas jednak brakuje czasem czegoś w obronie, ale po zmianie Crnomarkovicia na polskiego stopera widać choć minimalny postęp.

Zapowiada się więc ciekawe widowisko, które nie powinno przypominać taktyczno – walecznych szachów, a faktyczną grę w piłkę. Co więc nam pozostaje? Cieszyć się dzisiejszym dniem i wieczorem zasiąść przed ekran i podziwiać. Niech piłkarze zgotują nam derbową ucztę dla oka!