Informacje transferowe

Zapraszamy na podsumowanie informacji transferowych z ostatnich dni. Działo się sporo, zwłaszcza tuż po zakończeniu sezonu. Kluby ekstraklasowe wietrzą szatnie i dokonują zmian w kadrach.

Puchacz w Unionie Berlin!

Tymoteusz Puchacz został nowym piłkarzem siódmej drużyny niemieckiej Bundesligi – 1.FC Union Berlin. 22-letni obrońca podpisał czteroletni kontrakt.

W zakończonym sezonie Puchacz zagrał w 27 meczach PKO Ekstraklasy w barwach Lecha Poznań i strzelił jednego gola. Kolejorz zarobi 3,5 mln euro plus bonusy.

źródło: Union Berlin

————————————

Burliga odchodzi z Wisły

Łukasz Burliga odchodzi z Wisły Kraków.

33-letni obrońca w zakończonych rozgrywkach PKO Ekstraklasy rozegrał 22 spotkania i strzelił jednego gola. Nowym klubem obrońcy będzie Wieczysta Kraków.

źródło: Wisła Kraków

———————————–

Trzech odchodzi z Lecha

Tomasz Dejewski, Nika Kaczarawa oraz Wasyl Kraweć odchodzą z Lecha Poznań. Kontrakt z Dejewskim nie zostanie przedłużony, a w przypadku Gruzina oraz Ukraińca, klub nie zdecydował się skorzystać z opcji wykupu po okresie wypożyczenia.

Dejewski w zakończonym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał pięć spotkań, Kraweć 18 spotkań a Kaczarawa siedem i strzelił jednego gola.

źródło: Lech Poznań

————————————–

Schwarz z Rakowa do Śląska!

Petr Schwarz został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław, z którym związał się umową obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku zawierającą opcję przedłużenia o kolejny rok.

29-letni czeski pomocnik jako zawodnik Rakowa Częstochowa zagrał w tym sezonie w 27 spotkaniach PKO Ekstraklasy, w których strzelił cztery gole.

źródło: Śląsk Wrocław

————————————–

Cracovia pozyskała Czecha

Jakub Jugas został nowym zawodnikiem Cracovii. 29-letni czeski obrońca związał się z nowym klubem umową obowiązującą do czerwca 2024 roku.

Jugas dotychczas był zawodnikiem rodzimego FC Slovan Liberec. W tym sezonie czeskiej ekstraklasy wystąpił w 23 spotkaniach. Nowy zawodnik Cracovii jest dwukrotnym reprezentantem Czech.

źródło: Cracovia

———————————-

Basha odchodzi z Wisły

Vullnet Basha odchodzi z Wisły Kraków. Kontrakt z 30-letnim pomocnikiem nie zostanie przedłużony.

W obecnym sezonie Albańczyk rozegrał dziewięć meczów w PKO Ekstraklasie.

źródło: Wisła Kraków

———————————–

Pięciu odchodzi ze Śląska

Guillermo Cotugno, Israel Puerto, Mathieu Scalet, Dariusz Szczerbal i Maciej Wilusz nie zagrają w przyszłym sezonie w barwach Śląska Wrocław.

Najwięcej występów w zakończonym sezonie zanotował Puerto, który w 17 meczach strzelił jedną bramkę. Scalet na boisku pojawił się 14 razy i strzelił dwa gole, a Cotugno zanotował dziewięć spotkań. Szczerbal grał tylko w drugoligowych rezerwach, z kolei Wilusz, który do Śląska trafił zimą, z powodu problemów zdrowotnych nie zdołał zadebiutować.

źródło: Śląsk Wrocław

———————————-

Jean Carlos odchodzi z Wisły

Jean Carlos Silva odchodzi z Wisły Kraków. Kontrakt z 25-letnim pomocnikiem nie zostanie przedłużony.

W obecnym sezonie Brazylijczyk rozegrał 22 spotkania i zdobył trzy gole w PKO Ekstraklasie.

źródło: Wisła Kraków

———————————

Czterech odchodzi z Zagłębia

Jakub Bednarczyk, Đorđe Crnomarković, Samuel Mráz i Miroslav Stoch odchodzą z Zagłębia Lubin. Umowa Stocha nie zostanie przedłużona, a w przypadku pozostałej trójki zawodników klub nie zdecydował się na opcję wykupu po zakończeniu wypożyczeń.

Bednarczyk w niedawno zakończonym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał osiem meczów, Crnomarković zagrał w dziewięciu spotkaniach w rundzie wiosennej, Mráz wystąpił w 27 meczach i zdobył dwie bramki, a Stoch wiosną zanotował osiem występów.

źródło: Zagłębie Lubin

———————————-

Kolejne odejścia z Wisły

Wraz z zakończeniem sezonu z Wisły Kraków odchodzą Souleymane Koné, David Mawutor, Žan Medved i Uroš Radaković. Kontrakty dwóch pierwszych nie zostały przedłużone, natomiast Słoweniec i Serb odchodzą z klubu po zakończeniu wypożyczeń.

W zakończonym sezonie PKO Ekstraklasy Koné oraz Mawutor zagrali w siedmiu meczach, Medved wystąpił w 13 spotkaniach, zaś Radaković zanotował sześć występów, w których strzelił jednego gola.

źródło: Wisła Kraków

———————————-

Koj odchodzi z Górnika

Michał Koj odchodzi z Górnika Zabrze. Nowym klubem obrońcy zostanie Korona Kielce.

27-letni obrońca w zakończonym sezonie PKO Ekstraklasy zagrał w 14 meczach, w których zdobył jednego gola.

źródło: Górnik Zabrze

——————————–

Pięciu odchodzi z Cracovii

Diego Ferraresso, Ivan Fiolić, Jakub Kosecki, Dawid Szymonowicz i Tomáš Vestenický odchodzą z Cracovii.

Diego Ferraresso w minionym sezonie rozegrał osiem meczów w PKO Ekstraklasie, Fiolić zagrał w 19 spotkaniach i zdobył jednego gola, Kosecki w rundzie wiosennej wystąpił w ośmiu meczach, Szymonowicz zaliczył 24 występy, w których zdobył jedną bramkę, a Vestenický rozegrał 11 spotkań i zdobył dwa gole.

źródło: Cracovia

———————————–

Poprawa na dłużej w Śląsku

Konrad Poprawa podpisał ze Śląskiem Wrocław nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

22-letni obrońca zagrał w tym sezonie w sześciu spotkaniach PKO Ekstraklasy i strzelił jednego gola.

źródło: Śląsk Wrocław

———————————–

Rocha na dłużej w Cracovii

Luís Rocha związał się z Cracovią nową umową obowiązującą przez najbliższy rok.

27-letni portugalski obrońca w barwach Cracovii zagrał w minionym sezonie PKO Ekstraklasy w dziesięciu spotkaniach.

źródło: Cracovia

—————————————-

Asystent trenera odchodzi z Zagłębia

Ivan Vrabec, asystent trenera Zagłębia Lubin, odchodzi z klubu. Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Vrabec pracował w klubie od 16 września 2019 roku.

źródło: Zagłębie Lubin

——————————————

Wietrzenie szatni w Rakowie

Wraz z zakończeniem sezonu z Rakowa Częstochowa odchodzą Dominik Holec, Jarosław Jach, Piotr Malinowski, Branislav Pindroch oraz Miłosz Szczepański, a także członkowie sztabu szkoleniowego Wojciech Makowski, Norbert Onuoha i Maciej Sikorski. Holec i Jach odchodzą z klubu po zakończeniu wypożyczeń.

W zakończonym sezonie PKO Ekstraklasy Holec zagrał w 16 spotkaniach, Jach wystąpił w dziesięciu meczach, Malinowski zagrał w 15 spotkaniach, Pindroch zanotował dwa występy, Schwarz zagrał w 27 meczach i strzelił cztery gole, a Szczepański z powodu kontuzji kolana nie wystąpił w żadnym spotkaniu.

Makowski ostatnio w Rakowie pracował jako asystent trenera, Onouha był analitykiem, natomiast Sikorski trenerem bramkarzy.

źródło: Raków Częstochowa

——————————————–

Legia pozyskała piłkarza z Izraela

Joel Abu Hanna został nowym piłkarzem Legii Warszawa. Izraelczyk podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

23-letni obrońca w obecnym sezonie zagrał w 20 meczach ukraińskiej ekstraklasy w barwach Zorii Ługańsk. Nowy zawodnik mistrzów Polski ma na swoim koncie trzy mecze w reprezentacji Izraela oraz występy w juniorskich reprezentacjach Niemiec.

źródło: Legia Warszawa

—————————————-

Zawodnicy odchodzący z Legii

Iñaki Astiz, Mateusz Cholewiak, Radosław Cierzniak, Walerian Gwilia i Igor Lewczuk po zakończeniu sezonu odejdą z Legii Warszawa.

Astiz i Cierzniak nie wystąpili w żadnym spotkaniu tego sezonu PKO Ekstraklasy, Cholewiak zagrał w czterech meczach, Gwilia wystąpił w 19 spotkaniach, a Lewczuk w dziesięciu.

źródło: Legia Warszawa

—————————————-

Sześciu odchodzi z Wisły Płock

Wisła Płock nie zdecydowała się na przedłużenie kontraktów z sześcioma zawodnikami, którzy po zakończeniu sezonu odejdą z klubu. Są to Hubert Adamczyk, Airam Cabrera, Ángel García, Giorgi Merebaszwili, Cillian Sheridan oraz Bartłomiej Sielewski.

W tym sezonie PKO Ekstraklasy Adamczyk zagrał w 10 spotkaniach, Cabrera w pięciu meczach, García w 27 spotkaniach, Merebaszwili w dziewięciu meczach, Sheridan w 15 spotkaniach, a Sielewski nie wystąpił w żadnym meczu.

źródło: Wisła Płock

—————————————–

Ruchy kadrowe w Jagiellonii

Po zakończeniu sezonu z Jagiellonii Białystok odejdą Ariel Borysiuk, Fernán Ferreiroa, Maciej Makuszewski i Damian Węglarz.

W tym sezonie PKO Ekstraklasy Borysiuk zagrał w 14 spotkaniach, Ferreiroa zanotował 11 występów, Makuszewski wystąpił w 22 meczach i strzelił trzy gole, a Węglarz zagrał w pięciu spotkaniach.

źródło: Jagiellonia Białystok

——————————————

Mokwa na dłużej w Piaście

Tomasz Mokwa w najbliższych latach pozostanie piłkarzem Piasta Gliwice. Obrońca podpisał nowy kontrakt z klubem. Obowiązuje on do czerwca 2023 roku. 28-latek w tym sezonie rzadko występuje w zespole ze Śląska. Zaliczył jedynie cztery mecze w PKO Ekstraklasie i jedno spotkanie w Pucharze Polski. Ostatnio wrócił jednak do składu. W dwóch poprzednich starciach ligowych Mokwa grał po 90 minut. Teraz podpisał nową umowę z Piastem. Kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2023 roku. Zapisano w nim opcję przedłużenia o jeszcze jeden sezon.

źródło: meczyki.pl

——————————————

PLOTKI TRANSFEROWE

——————————————

Zmiany na trenerskich ławkach Górnika i Jagiellonii!

Szykują się zmiany szkoleniowców w Zabrzu i Białymstoku. W tym pierwszym posadę po Marcinie Broszu mogą objąć Adam Nawałka, Jan Urban lub Jerzy Brzęczek, jednak na ten moment istnieje też szansa iż Brosz dostanie kolejną szansę i zostanie na swoim stanowisku. W Białymstoku jednak na pewno zobaczymy nowego szkoleniowca, tam przymiarki trwają już od dłuższego czasu. Na placu boju pozostali Leszek Ojrzyński oraz Adrian Gula i któryś z nich poprowadzi klub z Podlasia. Ciekawostką jest to, że do Jagiellonii zgłosił się Włoski trener z przeszłością w kilku włoskich klubach oraz Manchesterze City – Christian Lattanzio – jednak kandydatura 49-letniego Włocha nie jest rozważana.

źródło: WP Sportowefakty/meczyki.pl

———————————–

Wisła pozyska Chorwata?

Wisła Kraków poszukuje nowego napastnika na sezon 2021/22. Według informacji meczyki.pl klub złożył propozycję kontraktu superstrzelcowi drugiej ligi chorwackiej – Marko Dabro. 24-latek będzie tego lata wolnym zawodnikiem i wzbudza spore zainteresowanie na rynku transferowym. W poprzednim sezonie strzelił jedenaście goli, ale w tym jego forma eksplodowała. W 29 ligowych meczach strzelił 26 goli dla NK BSK Bijelo Brdo

źródło: meczyki.pl

————————————

Gąsior zostanie w Stali?

Włodzimierz Gąsior otrzymał propozycję podpisania nowego kontraktu ze Stalą Mielec. Trener wstępnie się zgodził, ale na wszelki wypadek klub ma też opcje rezerwowe.
źródło: Przegląd Sportowy
————————————–
Młody napastnik Cracovii zmieni klub?
Raków Częstochowa, Górnik Zabrze i Korona Kielce interesują się Sebastianem Strózikiem, napastnikiem Cracovii. Piłkarz ma jeszcze rok kontraktu, ale niewykluczone, że odejdzie tego lata. – podał Piotr Koźmiński na Twitterze.
źródło: Twitter
—————————————
Skrzydłowy Sandecji znajdzie klub w Ekstraklasie?

Młody skrzydłowy Sandecji Nowy Sącz Kamil Ogorzały znajduje się na celowniku klubów Ekstraklasy. Młodzieżowiec w pierwszej lidze może liczyć na regularne występy. Z zespołu Dariusza Dudka może odejść już tego lata. Ogorzały jest ofensywnym zawodnikiem, gra na pozycji napastnika lub skrzydłowego i wystąpił w barwach Sandecji w 28 spotkaniach ligowych tego sezonu. Strzelił trzy gole – Miedzi Legnica, Widzewowi Łódź i ŁKS-owi. Jak na napastnika nie za dużo, ale na próżno szukać na zapleczu Ekstraklasy bramkostrzelnego, młodego napastnika. Sandecja dostaje zapytania od klubów Ekstraklasy, na celowniku mają go Śląsk Wrocław czy Cracovia. Według informacji meczyki.pl zawodnik ma zapisaną klauzulę w kontrakcie, trzeba za niego zapłacić około 500 tysięcy złotych.

źródło: meczyki.pl

———————————-
Bartoszek zostanie w Płocku na kolejny sezon

Maciej Bartoszek zostanie na dłużej w Wiśle Płock. Jutro szkoleniowiec powinien parafować nową umowę. 44-latek objął drużynę w kwietniu. Na stanowisku zastąpił zwolnionego Radosława Sobolewskiego. Pod wodzą Bartoszka Nafciarze rozegrali na razie sześć spotkań. Bilans w tych meczach to dwie porażki, dwa remisy i dwa zwycięstwa odniesione z Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin.

źródło: meczyki.pl

————————————–

Wisła pozyskała Holendra

Wisła Kraków podpisała kontrakt ze środkowym pomocnikiem Aschrafem El Mahdiouim – zawodnika słowackiego AS Trencin. 24-latek rozegrał w tym sezonie ligi słowackiej 20 spotkań. Strzelił jednego gola. U naszych południowych sąsiadów występuje od sezonu 2017/2018.

źródło: meczyki.pl

———————————–

Legia pozyska napastnika Karabachu

Napastnik Karabachu Agdam, Mahir Emreli, jest coraz bliżej przejścia do Legii Warszawa. 24-latek nie podpisał jeszcze kontraktu, ale wiele może się zmienić w ciągu kilku następnych dni. Tylko jakaś bardzo dobra oferta dla zawodnika, który jest do pozyskania za darmo, sprawiłaby, że transfer by się wywrócił i nie trafiłby on na Łazienkowską.

źródło: meczyki.pl