walia-polska-awans-na-euro-2024-oceniamy-polakow

Herzlich willkommen – Polska jedzie na EURO!

Polska reprezentacja zagra na Mistrzostwach Europy! Po emocjonującym boju podopieczni Michała Probierza pokonali Walię po serii rzutów karnych i w czerwcu przyjdzie im powalczyć na niemieckich boiskach z najlepszymi zespołami starego kontynentu.

Bohaterem spotkania bezapelacyjnie został Wojciech Szczęsny, który obronił strzał, którego wykonawcą był Daniel James. Czapki z głów dla wszystkich zawodników, którzy zostawili serce na boisku w trakcie tego pojedynku. Najważniejszym czynnikiem tego wieczoru był charakter. Waleczna postawa Polaków i ich pewność sprawiły, że może świętować piąty z rzędu awans na wielki turniej.

Serię zapoczątkowały „Orły Nawałki” w 2016 roku. Cóż to był za turniej! Teraz, tak jak osiem lat temu jedziemy bez wielkich oczekiwań. W ostatecznym rozrachunku może wyjść nam, to na dobre. Dlaczego tak uważam? Kiedyś pewna mądra osoba rzekła, że lepiej pozytywnie się zaskoczyć, niż zawieść. Z takim podejściem warto podejść do tego Euro.

Po raz pierwszy w tym wieku trafiliśmy do grupy śmierci, gdzie awans nie będzie obowiązkiem, a niespodzianką. To nie na Polakach będzie ciążyć ta presja wyniku, oczekiwań. Francja, Holandia, Austria i na końcu Polska. Tak aktualnie na papierze w naszej opinii wygląda rozkład sił tej czwórki. Do rozpoczęcia imprezy zostały niecałe trzy miesiące. Do tego czasu wiele może się zmienić. Zarówno na plus, jak i na minus.

Na sam koniec podsumowując, nie deprecjonujmy tego awansu. Lepiej być na tym turnieju, niż oglądać go sprzed telewizora. Zastrzyk finansowy i doświadczenia zawsze jest na plus. Cieszmy się z małych rzeczy i nie zabierajmy piłkarzom tego, co wywalczyli na boisku pomimo tego, że droga na ten turniej była iście wyboista. Cierpienie hartuje człowieka. Historia zrodziła się na naszych oczach w Cardiff. Jedziemy na kolejną wielką imprezę. W piłce wszystko jest możliwe dopóki piłka w grze. Oby ta historia, ten awans i wczorajszy mecz wlał w piłkarzy nowe siły, wiarę w swoje umiejętności i nadzieję na lepsze jutro i był początkiem czegoś wielkiego! Herzlich willkommen – Polska jedzie na EURO!