zapowiedziPIATEK

Czy Wisła i Jagiellonia odbudują się po porażkach? Warta na drodze Legii Warszawa

29. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się w Płocku meczem miejscowej Wisły i Jagiellonii Białystok. Obie drużyny w ostatnim meczu nie zdobyły punktów. Wieczorem do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie domowe mecze rozgrywa Warta Poznań przyjedzie Legia Warszawa.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok godz. 18:00

Gospodarze w ostatnich jedenastu spotkaniach aż siedem razy kończyli spotkania na tarczy. Od momentu rozpoczęcia rundy wiosennej nie imponują formą i wydaje się, że na stałe umiejscowili się w środkowej części tabeli. Jagiellonia Białystok od czasu zwolnienia trenera Macieja Stolarczyka zanotowała po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. W historii spotkań obu drużyn lepszy bilans mają goście, ale na zwycięstwo nad Wisłą czekają prawie 3 lata. Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się remisem 1:1. W tym meczu nikt z tego wyniku nie będzie zadowolony. W zespole Pavola Stano zabraknie trzech zawodników, którzy od dawno zmagają się z kontuzjami. Mowa tu o Vallo, Sulku i Kvocery. Po drugiej stronie barykady zabraknie Nasticia i Łaskiego, a pod znakiem zapytania stoi występ Michała Pazdana.

Warta Poznań – Legia Warszawa godz. 20:30

Po raz drugi z rzędu przyjdzie zmierzyć się Legii z drużyną ze stolicy Wielkopolski. Tydzień temu w hicie 28. kolejki zremisowali z Lechem, a w piątek czeka ich starcie z Wartą, która jest już pewna utrzymania w tym sezonie. Dwa remisy w ostatnich dwóch meczach zdecydowanie oddaliły Legię od mistrzostwa, a jeśli nadal w głowie celem numerem jeden jest mistrzostwo to muszą wrócić na ścieżkę zwycięstw. Zepsuć te pomysły będzie chciała Warta Poznań, która w ostatnich pięciu meczach przegrała raz. Co ciekawe, w tym momencie bliżej Warcie do strefy pucharowej niż spadkowej i niewykluczone, że na kanwie pewnego utrzymania, poznaniacy nie pokuszą się o coś więcej niż bezpieczne miejsce w środku tabeli. Dobrą informacją jest pełna kadra trenera Dawida Szulczka na mecz z Legią. W zespole gości do kadry wraca Maik Nawrocki, który jest byłym zawodnikiem Warty.