radleg

Czy Radomiak urwie punkty kolejnemu faworytowi?

W ostatnim sobotnim meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom podejmie Legię Warszawa. Gospodarze dzisiejszego spotkania w 1. kolejce przeciwstawili się faworyzowanemu Lechowi i zdobyli jeden punkt, natomiast Legia w rezerwowym składzie pokonała Wisłę Płock.

Radomiak zaliczył udany start w rozgrywkach, bo bez wątpienia za taki można uznać wywalczony punkt w Poznaniu przeciwko Lechowi, który zapowiada w tym sezonie walkę o mistrzostwo Polski. Radomiak zagrał w Poznaniu inteligentnie, znając swoje mocne i słabe strony. Z bardzo dobrej strony pokazał się defensywny pomocnik Radomiaka Nascimento, a graczem spotkania został młody bramkarz drużyny z Radomia Majchrowicz, który kilka razy popisał się świetnymi interwencjami po strzałach zawodników Lecha. W meczu z Legią trener Banasik nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Luisa Machado.

Trener Michniewicz chciał oszczędzić czołowych zawodników Legii przed rewanżowym spotkaniem z Florą Tallin i wystawił rezerwowy skład z dużą ilością młodych piłkarzy na mecz z Wisłą Płock. Mimo tych zmian Legii udało się wygrać spotkanie z zespołem z Płocka po pięknej bramce Muciego. Legii udało się też awansować do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów po pokonaniu Flory Tallin w rewanżu 1:0. Wydaje się, że znowu trener Michniewicz da odpocząć kilku kluczowym zawodnikom przed starciem z Dinamo Zagrzeb, ale raczej zdecyduje się na wystawienie mocniejszego składu niż był w meczu z Wisłą Płock, od pierwszej minuty powinien zagrać sprowadzony z Karabachu Agdam Emreli, który ma być gwiazdą naszej ligi. W spotkaniu z Radomiakiem trener Michniewicz nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Johanssona, Kapustki, Kostorza i Miszty.

Początek meczu o 20:00. Sędzią spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.