borys

Borys odchodzi za 2 miliony euro ze Śląska!

Śląsk Wrocław poinformował o odejściu Karola Borysa. Nowym klubem 17-letniego Polaka będzie zupełnie niespodziewanie belgijski KVC Westerlo.

Śląsk Wrocław od kilku tygodni nosił się z zamiarem sprzedaży Karola Borysa. Utalentowany pomocnik generował na rynku ogromne zainteresowanie, bo łączono go między innymi z Manchesterem City czy PSV Eindhoven. Jednak to Polak przenosi się do ekipy Westerlo w ramach definitywnego transferu.

Choć szczegóły transakcji nie są znane, to wydaje się, że ruch pochłonął ponad dwa miliony euro. Do tego dojdzie jeszcze 20 procent od potencjalnej sprzedaży pomocnika, o ile sprawdzą się wcześniejsze zapowiedzi.

– To będzie dobre miejsce do rozwoju dla Karola, który jest wciąż bardzo młodym zawodnikiem, ale spędził w Śląsku wiele lat i ze względu na swój potencjał budził zainteresowanie wielu klubów z bardzo silnych lig. Chcieliśmy, by trafił do klubu, w którym będzie miał zapewniony rozwój oraz grę. Co ważne, jako Śląsk zagwarantowaliśmy sobie również dość duży procent od następnego transferu. Życzymy Karolowi wszystkiego najlepszego i dziękujemy jemu oraz jego ojcu za wzorową współpracę – skomentował dyrektor sportowy Śląska Wrocław David Balda.

Nowy zespół Borysa to obecnie dziesiąta siła ligi belgijskiej.

źródło: transfery.info, fot. 400mm