warsla

Aż 5 bramek w Grodzisku !!!

Warta Poznań przegrała 2:3 ze Śląskiem Wrocław w pierwszym niedzielnym meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobywali: Nawrocki i Rodriguez, natomiast dla gości dwa gole zdobył Exposito i jedno trafienie dołożył Pich.

W pierwszych fragmentach gry to Śląsk dominował w tym spotkaniu, natomiast Warta grała nerwowo, a w akcjach gospodarzy brakowało dokładności. Pierwszą naprawdę groźną okazję goście mieli w 21. minucie spotkania, ale pojedynek sam na sam z Lisem przegrała Sobota. Sześć minut później kolejny raz górą okazał się Lis tym razem wygrał pojedynek z Exposito. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Śląsku w końcówce pierwszej połowy spotkania. Dobrze wrzut z autu wykonał Grzesik, najwyżej w górę wyskoczył Nawrocki i precyzyjnym strzałem głowa wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Warta mogła iść za ciosem, ale w ostatniej chwili Kuzimskiemu w dogodnej sytaucji futbolówkę spod nóg wybił Puerto. Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy. Mocno w drugą połowę ruszył Śląsk i na efekty nie musiał długo czekać. Już w 49. minucie był remis. Janasik dobrze podał do Exposito, a napastnik Śląska nie pomylił się i było 1:1. Dziesięć minut później Exposito mógł cieszyć się z dubletu. Piłkę dogrywał Pich, a meksykanin strzałem z kilkunastu metrów wyprowadził gości na prowadzenie. W 82. minucie wydawało się, że jest po meczu, ponieważ na 3:1 podwyższył Pich. Końcówka była jednak nerwowa, ponieważ w 90. minucie ładnym technicznym strzałem bramkę kontaktową zdobył Rodriguez, ale wynik meczu nie uległ już zmianie. W ostatniej kolejce Warta zagra na wyjeździe z Cracovią, natomiast Śląsk u siebie podejmie Stal.