Przeglądaj: Strona główna / Górnik lepszy od Korony na zakończenie 9. kolejki

Menu

Skip to content
Header image

Tylko EkstraklasaLogo

Twój portal o Ekstraklasie

Menu

Skip to content
  • Lotto Ekstraklasa
    • Newsy
    • Tabela i terminarz PKO Ekstraklasy
    • Statystyki
      • Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy 2025/26
    • Transfery – lato 2025
    • Centralna Liga Juniorów
  • Fortuna 1. Liga
    • Newsy
    • Tabela 1.ligi
    • Terminarz 1.ligi
    • Klasyfikacja strzelców 1. ligi 2025/26
  • Puchar Polski
    • Newsy
  • Europejskie Puchary
    • Conference League
      • Liga Konferencji
    • Liga Europy
    • Liga Mistrzów
  • Reprezentacja Polski
    • Newsy
    • Terminarz
    • Eliminacje Mistrzostwa Świata 2026
    • Liga Narodów 2024
  • Publicystyka
    • Felietony
    • Podsumowania
    • Historia
    • Fanzone
    • Multimedia
  • Galerie

Górnik lepszy od Korony na zakończenie 9. kolejki

Adam Piechowiak | 21 września 2015 | Ekstraklasa, Mecze | 18 wyświetleń | Zostaw odpowiedź

Oba zespoły walczyły o trzynaste zwycięstwo w historii pojedynków między sobą. Górnik przyjechał do Kielc by udowodnić, że wygrana z Wisłą to nie był przypadek. Korona natomiast chciała wywalczyć drugie w sezonie zwycięstwo na własnym stadionie.

Od pierwszych minut wyraźnie zarysowała się przewaga kielczan, ale gracze Korony nie dokumentowali jej żadnym strzałem. Złocisto-krwistym brakowało przede wszystkim ostatniego podania, bo ich gra w okolicach 30.-40. metra mogła się podobać: dużo zagrań z pierwszej piłki i świetne pokazywanie się do gry zawodników – tego nie widzimy często na boiskach Ekstraklasy. 20 minut to przewaga Korony i w posiadaniu piłki i praktycznie w każdym piłkarskim aspekcie gry. Górnik widocznie nastawiał się na kontratak, na czym skorzystał już w 22. minucie, gdy znakomicie z własnej połowy piłkę wyprowadził Mierzejewski, przerzucił do szarżującego na lewym skrzydle Grzegorza Piesio, ten dobrze wypatrzył Bonina w polu karnym kieleckiego zespołu, a były gracz Korony umieścił piłkę w siatce! Od tego momentu po dotychczasowym obrazie gry nic nie zostało. Górnik nabrał więcej pewności, a Korona wyglądała jakby przed chwilą dostała cios w splot słoneczny. Sama gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia, a mecz, mimo szczerej miłości do Ekstraklasy ciężko się chwilami oglądało.

Po przerwie rozgrywka niewiele zyskała na jakości – akcje rozgrywane były głównie w środku pola, a obu drużynom brakowało dokładności. Zagrożenie ze strony Korony – ciągle jednak przeważającej strony w tym meczu – płynęło ze stałych fragmentów gry i dośrodkowań Łukasza Sierpiny. Do główek dochodził Radek Dejmek, lecz zdecydowanie brakowało mu umiejętności by skierować piłkę do siatki gości. Górnik murował bramkę i znakomicie mu to wychodziło. Można powiedzieć, że łęcznianie skopiowali styl gry drużyny Marcina Brosza, która niemal identycznie gra na wyjazdach. Kolejny kontratak udało się skonstruować Górnikowi w 70. minucie. Podopieczni Jurija Szatałowa wywalczyli rzut wolny pod polem karnym gospodarzy. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę otrzymał Grzegorz Piesio, który pewnie skierował futbolówkę do niemal pustej bramki Korony. W tym momencie było już jasne, że Korona nic z tego meczu już nie uszczknie, bo Górnik zbyt dobrze grał w defensywie, a i gospodarzom brakowało pomysłu jak by tu nadgryźć obronę gości. Swoje szanse mieli w końcówce jeszcze Cabrera i Przybyła, ale nie udało się im zdobyć bramki – brakowało centymetrów.

Górnik na pewno będzie bardzo zadowolony ze swojej postawy, wygrał bowiem już drugi mecz z rzędu i znacznie przesunął się w górę ciasnej tabeli Ekstraklasy. Korona żałuje niewykorzystanych okazji i niewykorzystanej wyraźnej przewagi w tym meczu, oraz tego, że po raz kolejny nie udało się wygrać przed własną publicznością.

Ekstraklasa, Mecze | Tagi brosz, Górnik, Jurij, Kielce, korona, marcin, mecz, ostatni, Szatałow, Łęczna

O autorze

Adam Piechowiak

FOTO

  • Instagram
  • Twitter

Related Posts

Urban znów uznaje wyższość Pasów w Krakowie!→

Co nas czeka w tę niedzielę w Ekstraklasie?→

Udana Majówka w Krakowie!→

Transferowy HIT – Nowak w Rakowie!→

  • Wychowanek Realu zostanie nowym zawodnikiem Lecha!

    17 lipca 2025 / Krystian Mazur
  • Jaga blisko pozyskania gracza z MLS!

    17 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Lech wypożycza skrzydłowego Celticu!

    17 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Arka ściąga dwóch Hiszpanów!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Wisła ściąga bramkostrzelnego napastnika ze Słowacji!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Szpital w Lechu! Walemark i Hakans nie zagrają w tym roku!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • BUM! Rekord transferowy Ekstraklasy pobity! Legia ściągnęła napastnika z ligi angielskiej!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Kolejny transfer Lecha! Portugalczyk wzmocnił lewą obronę!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Ależ transfer Jagi! Wypożyczyła doświadczonego pomocnika z La Liga!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Wielki powrót napastnika do Radomiaka!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Były napastnik Karabachu w Motorze!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Rekord transferowy Lechii! Pozyskują napastnika za pół miliona euro!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Widzew pozyska stopera z Belgii! 1.2 miliona euro na stole!

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Koulouris zostanie w Pogoni na dłużej?

    16 lipca 2025 / Dominik Matysiak
  • Typer Tylko Ekstraklasa – sezon 2025/2026

    15 lipca 2025 / Krystian Mazur

Kto zostanie Mistrzem Polski?

View Results

Loading ... Loading ...
  • Polls Archive
  • Facebook
  • Twitter
 
 
 
 

©2012-2025 Tylko Ekstraklasa - Twój portal o Ekstraklasie

Menu